Sprawdź, jaki masz internet

Homologowany speed test.

Download test

0.0

Mb/s

Upload test

0.0

Mb/s

Ping (RTT) w ms

0

Jitter w ms

0

ISP

Amazon.com, Inc.

Download histogram

Upload histogram

3.238.134.157

CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

TestujNET - Speedtest - Jak prawidłowo wykonać speed test prędkości internetu?

Najlepsze wyniki osiągniesz, jeżeli podłączysz komputer bezpośrednio do modemu/routera za pomocą kabla ethernetowego. Speedtest możesz również wykonać korzystając z połączenia bezprzewodowego Wi-Fi. Jest to metoda prosta, ale mniej wiarygodna. Czynniki wpływające na poprawność testu prędkości i precyzyjne wyniki, które warto wyeliminować przed przystąpieniem do pomiaru, to między innymi:

Test speedtest przy obciążonym łączu - jeśli inne urządzenia aktywnie korzystają z internetu, bądź na Twój komputer pobierane są w tej chwili znaczne ilości danych - dotyczy to także wysyłu. Postaraj się przed pomiarem wyłączyć zbędne urządzenia lub odłączyć je od routera.

Zbytnio obciążony komputer - jeśli operujesz na kilkunastu czy kilkudziesięciu zakładkach przeglądarki, to skutecznie spowolnisz jej możliwości, w tym przeprowadzenia prawidłowego testu prędkości speedtest. Warto spojrzeć na aktualne użycie procesora i obciążenie karty sieciowej.

Szkodliwe oprogramowanie - wszelkie szkodliwe oprogramoawnie może wpłynąć na zdolności łącza. Jeśli komputery lub inne urządzenia typu IoT są zainfekowane, powinno się najpierw usunąć niebezpieczny software.

Schowany lub źle skonfigurowany router - szczególnie w przypadku testu przy połączeniu bezprzewodowym, należy zwrócić uwagę na to, by być blisko routera, a sam router powinien być odsłonięty, z odpowiednio dobraną mocą sygnalu, i z dala od innych bezprzewodowych urządzeń, głośników czy TV.

Nietypowa konfiguracja komputera - jeśli nadal obserwujesz zbyt niskie wyniki pomiarów, upewnij się, że komputer na którym przeprowadzasz test, ma wyłączony VPN, czy nie używa serwera PROXY. Również niektóre programy antywirusowe mogą wpływać negatywnie na wyniki - warto zdezaktywować je na czas pomiaru.

Wyniki, które dostarczy Ci speedtest, pozwolą zorientować się czy osiągane prędkości są zbliżone do tych, jakie zostały umówione z dostawcą. Dobrą praktyką jest wykonanie testu w ilości większej niż raz, a także o różnych porach dnia.

Partnerzy Speedtest - TestujNET

Ocena Speed Test - TestujNET

średnia: 4.4 / 5, głosów: 42099

 

Jaka jest rzeczywista precyzja pomiaru szybkości internetu?

Dokładność pomiaru prędkości internetu jest ważna dla wielu użytkowników. Korzystając z różnych narzędzi do pomiaru prędkości można uzyskać bardziej precyzyjny obraz szybkości połączenia internetowego. Wszystkie te narzędzia mają swoje wady i zalety, więc ważne jest, aby wybrać odpowiednie narzędzie dla konkretnej sytuacji. Na przykład, istnieją narzędzia do pomiaru prędkości, które mogą być używane do porównywania szybkości Internetu znajdującego w domu, ale nie pozwolą już na pomiar łącz korporacyjnych dużych przepływności. Ważne aby pomiar pokazywał z dokładnością do 0,1 Mbps a górna granica była określona w zakresie 10-100 Gbps.

Czy ważne jest który test użyjemy do pomiaru?

Wybór najlepszego testu prędkości internetu może być trudny, ale jest kilka ważnych czynników, które warto wziąć pod uwagę. Przede wszystkim sprawdź, czy test zawiera wszystkie potrzebne informacje, w tym szybkość pobierania i wysyłania danych, opóźnienie, jakość połączenia czy Jitter (jednostka pomiaru [ms]) . Dobry test powinien też być łatwy w użyciu i zapewniać możliwość wybrania preferowanego serwera do testowania w trybie automatycznym lub ręcznym w zależności od geolokalizacji oraz posiadać pełen zakres badania prędkości, na przykład test internetu mobilnego powinien podawać wyniki z dokładnością do co najmniej 100 Kbps, ale już test światłowodowych magistral o dużo większych przepływnościach rzędu 10-50 Gbps nie musi pokazywać nawet pojedynczych Mbps.

Czy test prędkości internetu można wykonać przez Wi-Fi czy należy wpiąć się kablem?

Test prędkości internetu można wykonać zarówno przez połączenie Wi-Fi, jak i kablem Ethernet. Jednak warto pamiętać, że wyniki testu mogą się różnić w zależności od sposobu połączenia. Jeśli chcesz uzyskać dokładne wyniki testu prędkości, zalecam połączenie urządzenia testowego (komputera lub smartfona) bezpośrednio do routera za pomocą kabla Ethernet. Dzięki temu unikniesz ewentualnych zakłóceń związanych z sygnałem Wi-Fi i uzyskasz bardziej stabilne połączenie.

Jeśli jednak testujesz prędkość internetu na urządzeniu, które jest zwykle połączone z siecią Wi-Fi (np. smartfonie lub laptopie), to warto przeprowadzić test również przez Wi-Fi. W tym przypadku należy upewnić się, że urządzenie jest podłączone do sieci Wi-Fi o dobrej jakości sygnału, a także zminimalizować ilość urządzeń korzystających z tej samej sieci Wi-Fi w tym samym czasie.

Copyright © bootstrapdash.com 2020