Sprawdź, jaki masz internet

Homologowany speed test.

Download test

0.0

Mb/s

Upload test

0.0

Mb/s

Ping (RTT) w ms

0

Jitter w ms

0

ISP

Amazon.com, Inc.

Download histogram

Upload histogram

44.192.247.184

CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

TestujNET - Speedtest - Jak prawidłowo wykonać speed test prędkości internetu?

Najlepsze wyniki osiągniesz, jeżeli podłączysz komputer bezpośrednio do modemu/routera za pomocą kabla ethernetowego. Speedtest możesz również wykonać korzystając z połączenia bezprzewodowego Wi-Fi. Jest to metoda prosta, ale mniej wiarygodna. Czynniki wpływające na poprawność testu prędkości i precyzyjne wyniki, które warto wyeliminować przed przystąpieniem do pomiaru, to między innymi:

Test speedtest przy obciążonym łączu - jeśli inne urządzenia aktywnie korzystają z internetu, bądź na Twój komputer pobierane są w tej chwili znaczne ilości danych - dotyczy to także wysyłu. Postaraj się przed pomiarem wyłączyć zbędne urządzenia lub odłączyć je od routera.

Zbytnio obciążony komputer - jeśli operujesz na kilkunastu czy kilkudziesięciu zakładkach przeglądarki, to skutecznie spowolnisz jej możliwości, w tym przeprowadzenia prawidłowego testu prędkości speedtest. Warto spojrzeć na aktualne użycie procesora i obciążenie karty sieciowej.

Szkodliwe oprogramowanie - wszelkie szkodliwe oprogramoawnie może wpłynąć na zdolności łącza. Jeśli komputery lub inne urządzenia typu IoT są zainfekowane, powinno się najpierw usunąć niebezpieczny software.

Schowany lub źle skonfigurowany router - szczególnie w przypadku testu przy połączeniu bezprzewodowym, należy zwrócić uwagę na to, by być blisko routera, a sam router powinien być odsłonięty, z odpowiednio dobraną mocą sygnalu, i z dala od innych bezprzewodowych urządzeń, głośników czy TV.

Nietypowa konfiguracja komputera - jeśli nadal obserwujesz zbyt niskie wyniki pomiarów, upewnij się, że komputer na którym przeprowadzasz test, ma wyłączony VPN, czy nie używa serwera PROXY. Również niektóre programy antywirusowe mogą wpływać negatywnie na wyniki - warto zdezaktywować je na czas pomiaru.

Wyniki, które dostarczy Ci speedtest, pozwolą zorientować się czy osiągane prędkości są zbliżone do tych, jakie zostały umówione z dostawcą. Dobrą praktyką jest wykonanie testu w ilości większej niż raz, a także o różnych porach dnia.

Partnerzy Speedtest - TestujNET

Ocena Speed Test - TestujNET

średnia: 4.4 / 5, głosów: 37234

 

5 / 5

Cezary

Przeprowadziłem ten test, bo po „użyczeniu” Internetu innym najemcom strasznie mulił. Materiały video ścinały się, serwisy nie chciały się ładować etc. Było to mega irytujące. Po odłączeniu od sieci wszystkich urządzeń natychmiast Internet zaczął śmigać tak jak pierwszego dnia. Warto zajrzeć tutaj zanim wyślecie reklamację do swojego operatora XD.
5 / 5

Grażyna

Po tylu latach nareszcie udało mi się znaleźć test szybkości internetu, który generuje wyniki w 100% wolne od błędów. Dodatkowo jest za darmo. Postępowałam tak, jak kazała instrukcja i ku mojemu ogromnego zdziwieniu okazało się, że domowy Internet jest tak szybki jak powinien :O!!! Niewiarygodne, serio... Punktuje to, że odrębnie pokazane są szybkość pobierania danych, szybkość wysyłania danych oraz ping. Z pełną odpowiedzialnością polecam. Nie spotkałam dotąd bardziej miarodajnego, a do tego nieodpłatnego, tak samo działającego testu.
2 / 5

Jolanta

To jedyny spośród znalezionych przeze mnie testów prędkości łącza, który zapewnia zbliżone lub nawet takie same rezultaty, jak certyfikowane rozwiązania. Polecam zwłaszcza, jeśli dużo używacie Internetu i zależy wam na takiej szybkości łącza, jak wskazano w umowie. Niezawodny internet to niezbędnik mojej firmy. Dlatego musi śmigać dokładnie tak, jak wskazano w umowie. Z całą pewnością nie wolniej.
5 / 5

Joachim

Błyskawiczny, rzetelny test prędkości łącza – w tym internetu światłowodowego. W naszym mieszkaniu na stałe w ulubionych zakładkach. Testuje nie tylko prędkość pobierania danych oraz prędkość wysyłania danych, ale również czas reakcji. Daje wyniki w 100% nieprzekłamane. Mamy co do tego pewność, bo zestawiliśmy je z rezultatami z certyfikowanego narzędzia. Wyszło w zasadzie to samo, a nie musieliśmy tyle czekać na wyniki, rejestrować się ani spełniać innych formalności. U nas okazało się, że winą zamulającego Internetu jest zbyt duża ilość urządzeń podpiętych do tej samej sieci.
5 / 5
Zdecydowanie najrzetelniejszy net speed test jakiego miałem szansę używać w ostatniej dekadzie! Zweryfikowanie szybkości łącza jest błyskawiczne i łatwe – raczej dla każdej osoby, nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy. Ja konkretnie wykonałem test szybkości UPC, ponieważ miałem przeczucie, że mój operator nie dotrzymał danego słowa. Dodam, że witryna, na której zamieszczony jest zalecany tester prędkości UPC, jakoś często nie chce się załadować, przynajmniej na moim kompie. Summa summarum pomiar prędkości internetu za pomocą tego narzędzia pokazał, że problem leży gdzieś indziej. To jedyny, moim zdaniem, warty polecenia tester prędkości internetu w Polsce. Oczywiście jest bezpłatny.
4 / 5
Tester szybkości internetu działający podobnie jak speed test Ookla, jednak według mnie ten na tej stronie generuje wyniki w krótszym czasie i są one pokazane w bardziej przyjaznej formie. Dodatkowo na stronie zamieszczono odnośnik do innego speed testu, więc można potem zestawić ze sobą parametry z obu stron. Korzystałem wcześniej z co najmniej kilku rozwiązań do sprawdzania prędkości internetu, jak speed tester Netia (posiadam światłowód z Netii), Speed by Ookla czy speed test Komputer Świat, dlatego widzę różnicę. Dodam tylko, że każdy test prędkości łącza wymaga przestrzegania instrukcji jego twórców. To warunek otrzymania rzetelnych wyników.
5 / 5
Polecam tą stronę każdemu, kto zawsze wchodził tylko na stronę speed test net. W niespełna minutę sprawdziłem prędkości internetu Orange - stacjonarnego i mobilnego na każdym używanym sprzęcie, w domu i firmie. Co ważne, do sprawdzenia jakości łącza tym testerem nie trzeba pobierać żadnych plików. Odpalasz i praktycznie od razu otrzymujesz wynik. Ten test speed internet wykazał, że moje łącze nie osiąga takich parametrów, jak obiecywał dostawca. Za co więc płacę?! Coraz częściej rozważam skargę...
5 / 5
W ostatnich miesiącach najczęściej sprawdzałam parametry łącza za pomocą speed testu Google lub testu Ookla. Uważam jednak, że ten test prędkości internetu oferuje bardziej miarodajne wyniki, tj. najbliższe temu, co „czuję” intuicyjnie. Ostatnio co chwilę zacinały się mi multimedia. Nie mogłam płynnie obejrzeć żadnego filmu. Speed test wykazał, że zarówno prędkość pobierania, jak i przesyłania danych nie są zgodne z parametrami, które mi obiecywano! Aktualnie czekam na odpowiedź na reklamację. Polecam to narzędzie tym bardziej, że można sprawdzić nie tylko prędkość łącza, ale także inne, ważne parametry.
5 / 5
Po analizie wielu ofert zdecydowałam się na światłowód w zestawie z telewizją UPC w sieci Play. Chciałam światłowód do 1 Gb/s. Natychmiast po zainstalowaniu usługi w moim domu przeprowadziłam na desktopie UPC test prędkości (aktualnie speed test Play). Parametry wyszły nieco słabsze niż na otrzymanej broszurce, ale poinformowano mnie, że gwarantowane prędkości i te zwykle dostępne w realu prawie nigdy nie są takie same. Dodatkowo wykonałam pomiar szybkości internetu przy użyciu Ookla speed testu oraz niezależnego rozwiązania z tego serwisu. Całe szczęście UPC speed test wyświetlił zbliżone wyniki, więc nie muszę składać zażalenia 😉. Jednak od teraz zamierzam wchodzić tylko na tę stronę, a nie na speed test UPC, gdyż mam większe zaufanie do speed testu, którego współwłaścicielem NIE jest mój operator.
5 / 5
Jeden z nielicznych na polskim rynku wifi speed testów, który daje rzetelne, powtarzalne wyniki. Według mnie odzwierciedla realne możliwości łącza. Jako miłośnik gier, specjalista SEO i klient różnych, mniej i bardziej rozpoznawalnych dostawców internetu na przestrzeni dwóch dekad, miałem „przyjemność” sprawdzić chyba wszystkie dobrze wypozycjonowane, bezpłatne strony do testowania prędkości łącza. Aktualnie ten tutaj to mój ulubiony speed test. Do tej pory do testowania prędkości internetu głównie używałem speed testu T-mobile, ponieważ T-mobile speed test dodatkowo pokazuje ocenę internetu dla użytkowników gier on-line, aczkolwiek wydaje mi się, że narzędzie to odrobinę zawyża wyniki (zapewne dlatego, że mam internet właśnie w T-mobile). Fajnie, przynajmniej w moim przypadku, sprawdzał się za to dsl speed na stronie czeskiego operatora oraz naturalnie test speed net.
3 / 5
Według mnie to w 2023 roku jedyny warty rekomendacji internet speed test wśród polskich stron internetowych! Za to odradzam korzystanie z testerów prędkości internetu wspieranych przez dominujących dostawców, jak Speed Tester Orange, Speed Test Netia, Speed Test Inea, Speed Test Vectra czy UPC Speed Test. Najpewniej będą oni faworyzować oferowane przez siebie usługi i deprecjonować konkurencję. Wydaje mi się, że każdy ogólnopolski dostawca internetu wypuścił na rynek własny miernik prędkości łącza. Aktualnie korzystam z usług Vectry i jestem całkiem zadowolony. Jednak jako klient tej firmy do raportu z Vectra Speed Testu podchodzę z dużym dystansem i obligatoryjnie zestawiam wyświetlone wyniki z wynikami z innych witryn typu internet test speed. Aktualnie wchodzę w sumie już tylko na tę stronę.
5 / 5
To perełka w swojej klasie – faktycznie miarodajny i obiektywny speed test. Do tego zupełnie darmowy! W sieci znaleźć można różnorodne rozwiązania typu speed test. Na czołowych pozycjach w Google są między innymi Speed Test Orange, Speed Test MultiMedia czy Inea Speed Test. Praktycznie już każdy znany operator stworzył swój własny miernik prędkości łącza. Jednak jako klient Orange mam obawy, czy Orange Speed Test na pewno pokazuje mi miarodajne wyniki – czy czasami nie zniekształca parametrów na swoją korzyść. Analogicznie speed test internet innego operatora może z wysokim prawdopodobieństwem pokazywać zaniżone wyniki. W związku z tym do testowania prędkości łącza polecam niezależny Speed Test. Dobrze sprawdza się on jako speed test wifi (bez połączenia kablem). Dla pewności zestawiłem wyniki z raportem z innej, rzetelnej aplikacji internet speed. Wyniki są prawie takie same.
5 / 5

Błażej

W sieci znajduje się pełno speed testów do mierzenia prędkości łącza. Od dłuższego czasu poszukiwałem rozwiązania, które dostarczy mi mocnych argumentów do wykazania, że posiadany przeze mnie Internet nie śmiga tak, jak zapisano w umowie. Ten speed test faktycznie mocno odbiega od innych, standardowych rozwiązań. Śmiało mogę polecić!
5 / 5

Bartosz

Coś czułem, że jakość mojego internetu światłowodowego nie jest taka, jak obiecywano mi podczas podpisywania umowy. Przeprowadzony przed momentem test tylko potwierdził moje podejrzenia. Jak najszybciej składam reklamację do operatora. Wy również nie dajcie się wykorzystać. Wykonajcie darmowy test jakości światłowodu, gdy tylko odnowicie umowę z wybraną firmą.
5 / 5

Ada

Godny polecenia, profesjonalny speedtest dostępny za free. Kliknęłam start, poczekałam i po niecałej minucie już mogłam sprawdzić wyniki. Wielkim atutem jest to, że na stronie z narzędziem znalazła się krótka instrukcja, jak właściwie przeprowadzać speedtest, żeby pomiary były miarodajne. Okazało się, że kiepski Internet to nie wina operatora, ale prawdopodobnie tylko moja.
5 / 5

Bartosz

Najbardziej wiarygodny, ogólnodostępny speedtest jakiego kiedykolwiek używałem! A naprawdę dużo ich było... Speedtest pokaże Wam jakość downloadu, jakość uploadu i jakość połączenia między komputerem a odległym serwerem - z naprawdę bardzo wysoką dokładnością. Ja sprawdzałem swoje łącze przy podłączeniu do sieci kablem, bo przy połączeniu Wi-Fi wyniki mogą okazać się mało wiarygodne.
5 / 5

Marian

Zrobiłem ten test, bo po ”pożyczeniu” Internetu wszystkim w domu bardzo obniżyła się szybkość łącza. Filmy ścinały się, strony nie chciały się ładować itd. Było to straszliwie denerwujące. Po odłączeniu od sieci wszystkich urządzeń nagle Internet zaczął śmigać tak jak pierwszego dnia. Warto zajrzeć na tą stronę zanim obrzucicie obelgami swojego operatora ;-).
2 / 5

Julia

Po tylu latach w końcu stworzono test prędkości internetu, który zapewnia wyniki w 100% rzetelne. Jakby tego było mało jest za darmo. Zrobiłam tak, jak kazała instrukcja i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu okazało się, że domowy Internet osiąga takie parametry jak wskazano w umowie :O!!! Szok, serio... Na plus, że odrębnie pokazane są jakość pobierania danych, jakość wysyłania danych oraz jakość połączenia między urządzeniem a serwerem. Z pełną odpowiedzialnością polecam. Nie spotkałam na żadnej innej stronie bardziej wiarygodnego, a do tego dostępnego bez opłat, tak samo działającego rozwiązania.
5 / 5

Edyta

To jedyny ze sprawdzonych przeze mnie testów szybkości łącza, który zapewnia podobne lub nawet identyczne wyniki, jak certyfikowane rozwiązania typu speed test. Polecam zwłaszcza, gdy intensywnie korzystacie z Internetu i zależy wam na takiej szybkości łączy, jak na umowie. Superszybki internet to fundament mojej firmy. Dlatego musi działać dokładnie tak, jak na umowie. W żadnym wypadku nie słabiej.
5 / 5

Dawid

Bezproblemowy, rzetelny test jakości łącza. W naszym domu na stałe w zapamiętanych zakładkach. Weryfikuje nie tylko szybkość downloadu czy szybkość uploadu, ale także ping. Pokazuje wyniki całkowicie nieprzekłamane. Wiemy, bo porównaliśmy je z wynikami z certyfikowanego narzędzia. Wyszło niemalże to samo, a nie trzeba było tak długo czekać na rezultaty, rejestrować się itp. W naszym przypadku okazało się, że przyczyną zamulającego Internetu jest za duża ilość urządzeń podpiętych do domowej sieci.
4 / 5
Bez wątpienia najrzetelniejszy net speed test jakiego miałem okazję używać w ostatnich tygodniach! Sprawdzenie szybkości łącza jest błyskawiczne i bezproblemowe – raczej dla każdej osoby, nie trzeba posiadać wiedzy technicznej. Ja konkretnie wykonałem test prędkości UPC, gdyż miałem przeczucie, że mój operator nie dotrzymuje danego słowa. Co więcej witryna, na której zamieszczony jest zalecany tester prędkości UPC, coś często nie chce się otwierać, przynajmniej u mnie. Summa summarum pomiar prędkości internetu przy użyciu tego testera pokazał, że problem leży gdzieś indziej. To jedyny, moim zdaniem, warty uwagi tester prędkości internetu na polskim rynku. Wspomnę jeszcze, że jest darmowy.
5 / 5
Tester szybkości internetu działający bardzo podobnie jak speed test Ookla, jednak według mnie ten na tej stronie zapewnia wyniki w krótszym czasie i są one pokazane w bardziej przyjaznej formie. Co więcej na stronie zamieszczony jest odnośnik do innego speed testu, więc można potem zestawić ze sobą parametry z obu stron. Korzystałem wcześniej z co najmniej kilku rozwiązań do sprawdzania prędkości internetu, jak speed tester Netia (posiadam internet i telewizję z Netii), Speed by Ookla czy speed test Komputer Świat, dlatego widzę różnicę. Pamiętajcie, że każdy miernik prędkości internetu wymaga przestrzegania rekomendacji jego twórców. To niezbędne dla otrzymania wiarygodnych wyników.
5 / 5
Rekomenduję tę stronę każdemu, kto zawsze wchodził tylko na stronę speed test net. W niespełna minutę zweryfikowałem prędkości internetu Orange - stacjonarnego i mobilnego na wszystkich używanych urządzeniach, w mieszkaniu i biurze. Co istotne, dla przeprowadzenia oceny parametrów internetu tym testerem nie trzeba ściągać żadnych plików. Klikasz i praktycznie natychmiast widzisz wynik. Ten test speed internet tylko potwierdził, że mój internet nie osiąga takich parametrów, jak gwarantuje umowa. Za co więc płacę?! Naprawdę rozważam złożenie skargi...
5 / 5
Zanim trafiłam tutaj sprawdzałam prędkość internetu za pomocą speed testu Google i speed testu Ookla. Sądzę jednak, że ten tester prędkości łączy zapewnia bardziej wiarygodne wyniki, tzn. najbliższe temu, co „czuję” korzystając z sieci. Okropnie zamulały mi usługi multimedialne. Nie mogłam swobodnie obejrzeć żadnego filmiku na YT. Test prędkości internetu wykazał, że zarówno szybkość downloadu, jak i uploadu nie są tożsame z parametrami, które miałam obiecane! Teraz czekam na stanowisko operatora. Polecam ten tester tym bardziej, że można zmierzyć nie tylko szybkość downloadu/uploadu, ale również pozostałe, istotne parametry.
5 / 5
Po przejrzeniu chyba dziesiątek różnych propozycji podpisałam umowę na Internet światłowodowy w pakiecie z telewizją UPC w sieci Play. Chciałam światłowód do 1 Gb/s. Niezwłocznie po podłączeniu usługi w moim domu przeprowadziłam na desktopie UPC test prędkości (aktualnie speed test Play). Parametry wyszły nieco słabsze niż na ulotce, ale poinformowano mnie, że gwarantowane prędkości i te najczęściej dostępne w praktyce prawie nigdy nie są tożsame. Dodatkowo przeprowadziłam pomiar prędkości internetu przy użyciu Ookla speed testu oraz niezależnego narzędzia z tego serwisu. Na szczęście UPC speed test pokazał zbliżone liczby, więc nie będę składać reklamacji 😉. W każdym razie w przyszłości zamierzam zaglądać tylko tutaj, a nie na speed test UPC, ponieważ mam większe zaufanie do testera prędkości łącza, którego współwłaścicielem NIE jest mój dostawca internetu.
3 / 5
Jeden z niewielu na krajowym rynku wifi speed testów, który zapewnia wiarygodne, powtarzalne wyniki. Wg mnie odzwierciedla faktyczne możliwości internetu. Jako profesjonalny gracz, konsultant IT i klient różnych, małych i dużych operatorów na przestrzeni czasu, miałem szansę sprawdzić prawdopodobnie wszystkie popularne, darmowe aplikacje do testowania szybkości łącza. W tej chwili ten na tej stronie to mój ulubiony speed tester. Przedtem do analizy prędkości łącza głównie korzystałem ze speed testu T-mobile, gdyż T-mobile speed test dodatkowo wyświetla ocenę łącza dla gier on-line, przy czym odnoszę wrażenie, że strona ta trochę zawyża wyniki (prawdopodobnie dlatego, że posiadam internet właśnie w T-mobile). Bez zarzutu, przynajmniej u mnie, sprawdzał się także dsl speed ze strony dsl.cz oraz rzecz jasna test speed net.
5 / 5
W mojej ocenie to obecnie jedyny godny polecenia tester prędkości łącza w polskiej domenie! Nie polecam natomiast korzystania z testów prędkości łącza współtworzonych przez samych operatorów, jak Speed Tester Orange, Speed Test Netia, Speed Test Inea, Speed Test Vectra czy UPC tester prędkości. Z dużym prawdopodobieństwem będą oni faworyzować swój internet i deprecjonować usługi konkurencji. Chyba każdy znany operator posiada już własny speed test. Sam korzystam z internetu z Vectry i jestem raczej zadowolony. Jednak jako klient tej firmy do wyników z Vectra Speed Testu podchodzę z pewnym dystansem i obowiązkowo porównuję otrzymane parametry z wynikami z innych serwisów typu internet test speed. Teraz zaglądam w zasadzie już tylko tutaj.
5 / 5
To prawdziwy sztos w swojej klasie – faktycznie miarodajny i obiektywny speed test. Do tego zupełnie darmowy! W sieci znaleźć można różnorodne aplikacje typu speed test. Na pierwszych stronach w Google są między innymi Speed Test Orange, Speed Test MultiMedia czy Inea Speed Test. W zasadzie już każdy znany operator wypuścił swój własny tester prędkości łącza. Jednak jako klient Orange mam obawy, czy Orange Speed Test na pewno daje mi miarodajne wyniki – czy czasami nie zniekształca parametrów na swoją korzyść. Analogicznie speed test internet konkurencyjnego dostawcy internetu może z wysokim prawdopodobieństwem pokazywać zaniżone wyniki. W związku z tym do obiektywnej oceny prędkości łącza warto wybrać niezależny Speed Test. Bez problemu sprawdza się on jako speed test wifi (bez połączenia kablem). Dla pewności zestawiłem wyniki z raportem z innej, niezależnej aplikacji internet speed. Wyniki są niemal identyczne.
5 / 5

Andrzej

W Internecie istnieje mnóstwo speed testów do pomiaru szybkości łączy. Odkąd sięgam pamięcią szukałem narzędzia, które dostarczy mi mocnych podstaw do pokazania, że mój Internet nie śmiga tak, jak komunikowano w reklamach. Ten speed test faktycznie mocno różni się od innych, dostępnych w sieci speedtestów. W 100% polecam!
5 / 5

Bernard

Miałem przeczucie, że jakość Internetu nie jest taka, jak zapisano w umowie. Przeprowadzony na tej stronie test tylko potwierdził moje podejrzenia. Po świętach składam reklamację do operatora. Wy również nie dajcie się naciągnąć. Wykonajcie darmowy test jakości światłowodu, gdy tylko odnowicie umowę z wybraną firmą.
5 / 5

Emilia

Godny zaufania, banalny w obsłudze speedtest udostępniony za free. Kliknęłam start, odczekałam i po niecałej minucie już mogłam zobaczyć rezultaty. Na plus, że na stronie z narzędziem znalazła się krótka instrukcja, jak właściwie wykonywać speedtest, żeby pomiary były rzetelne. Wyszło na to, że kiepski Internet to nie wina dostawcy usługi, ale wyłącznie moja.
5 / 5

Klaudiusz

Najrzetelniejszy, darmowy speedtest jakiego kiedykolwiek używałem! A sporo ich było... Speedtest testuje szybkość downloadu, szybkość uploadu i ping - z naprawdę wysoką dokładnością. Ja przetestowałem swój Internet przewodowo, bo w przypadku Wi-Fi wyniki mogą wyjść błędne.
2 / 5

Stanisław

Przeprowadziłem ten test, ponieważ po „użyczeniu” Internetu wszystkim w domu strasznie zamulał. Materiały video zacinały się, serwisy nie chciały się załadować etc. Było to mega irytujące. Po odłączeniu od sieci wszystkich urządzeń natychmiast Internet zaczął działać tak jak obiecywano mi podczas podpisywania umowy. Warto zajrzeć tutaj zanim udacie się z zażaleniem do swojego operatora XD.
5 / 5

Elwira

Po tylu latach nareszcie zrobiono test prędkości internetu światłowodowego, który generuje wyniki w 100% miarodajne. Dodatkowo jest darmowy. Postępowałam tak, jak zalecali autorzy testu i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu okazało się, że domowy Internet jest tak szybki jak obiecywano mi podczas podpisywania umowy :O!!! Nie wierzę, serio... Dla mnie ważne było to, że odrębnie testowane są jakość pobierania danych, jakość wysyłania danych oraz jakość połączenia między urządzeniem a serwerem. W 100% polecam. Nie spotkałam dotąd bardziej miarodajnego, a do tego nieodpłatnego, tak samo działającego rozwiązania.
5 / 5

Lucyna

To jedyny spośród znalezionych przeze mnie testów prędkości łącza, który zapewnia zbliżone lub nawet takie same rezultaty, jak certyfikowane narzędzia typu speed test. Polecam zwłaszcza, jeśli dużo używacie Internetu i zależy wam na takiej szybkości łącza, jak obiecywano wam podczas podpisywania umowy. Superszybki internet to niezbędnik mojej firmy. Dlatego musi śmigać dokładnie tak, jak obiecywano mi podczas podpisywania umowy. W żadnym wypadku nie wolniej.
4 / 5

Iwona

Błyskawiczny, porządnie zaprojektowany test jakości łącza – w tym internetu światłowodowego. W naszym mieszkaniu na stałe w ulubionych zakładkach. Testuje nie tylko szybkość downloadu czy szybkość uploadu, ale także ping. Daje wyniki całkowicie obiektywne. Wiemy, bo porównaliśmy je z wynikami z certyfikowanego speedtestu. Wyszło niemalże to samo, a nie trzeba było tak długo czekać na rezultaty, rejestrować się ani spełniać innych formalności. W naszym przypadku okazało się, że przyczyną słabej jakości Internetu jest za duża ilość urządzeń podpiętych do tej samej sieci.
5 / 5
Zdecydowanie najbardziej wiarygodny net speed test z jakim się spotkałem w ostatnich latach! Zweryfikowanie szybkości łącza jest błyskawiczne i bezproblemowe – myślę, że dla każdej osoby, nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy. Ja konkretnie wykonałem test prędkości UPC, gdyż miałem przeczucie, że mój operator nie dotrzymuje danego słowa. Dodam, że witryna, na której zamieszczony jest dedykowany tester prędkości UPC, coś często nie chce się załadować, przynajmniej na moim kompie. Ostatecznie pomiar prędkości internetu przy użyciu tego narzędzia pokazał, że problem leży gdzieś indziej. To jedyny, według mnie, warty uwagi tester prędkości internetu na polskim rynku. Oczywiście jest darmowy.
5 / 5
Test prędkości łącza działający bardzo podobnie jak speed test Ookla, ale wydaje mi się, że ten tutaj wyświetla wyniki szybciej i są one dostępne w przystępniejszej formie. Plus za to, że na stronie znajduje się link do innego testera prędkości, więc można potem porównać wyniki z obu narzędzi. Korzystałem na przestrzeni lat z chyba kilkunastu witryn do sprawdzania prędkości internetu, jak speed tester Netia (mam internet i telewizję z Netii), Speed by Ookla i speed test Komputer Świat, więc mam porównanie. Przy czym pamiętajmy, że każdy miernik prędkości internetu wymaga przestrzegania wytycznych jego twórcy. To niezbędne dla uzyskania wiarygodnych wyników.
5 / 5
Rekomenduję ten tester każdemu, kto wcześniej wchodził wyłącznie na stronę speed test net. Szybko zweryfikowałem prędkości internetu Orange - stacjonarnego i mobilnego na wszystkich używanych sprzętach, w mieszkaniu i biurze. Co istotne, by wykonać pomiar szybkości internetu tym testem nie trzeba instalować żadnych aplikacji. Włączasz i prawie natychmiast masz wynik. Ten test speed internet tylko potwierdził, że mój internet nie oferuje takich parametrów, jak deklaruje mój operator. Za co więc płacę?! Poważnie rozważam reklamację...
5 / 5
Zanim trafiłam tutaj sprawdzałam parametry łącza za pomocą speed testu Google lub testu Ookla. Uważam jednak, że ten test prędkości internetu zapewnia bardziej miarodajne wyniki, tj. najbliższe temu, co „czuję” intuicyjnie. Okropnie zamulały mi multimedia. Nie mogłam swobodnie obejrzeć żadnego filmu. Speed test wykazał, że zarówno prędkość pobierania, jak i przesyłania danych nie są zgodne z parametrami, które mi obiecywano! Aktualnie czekam na odpowiedź na reklamację. Polecam to narzędzie tym bardziej, że można sprawdzić nie tylko prędkość łącza, ale także inne, ważne parametry.
3 / 5
Po analizie wielu ofert zdecydowałam się na światłowód w zestawie z telewizją UPC w sieci Play. Miałam obiecany światłowód do 1 Gb/s. Natychmiast po zainstalowaniu usługi w moim domu przeprowadziłam na desktopie UPC test prędkości (aktualnie speed test Play). Parametry wyszły nieco słabsze niż na umowie, ale jestem w stanie zrozumieć, że gwarantowane prędkości i te zwykle dostępne w realu prawie nigdy nie są takie same. Dodatkowo wykonałam pomiar szybkości internetu przy użyciu Ookla speed testu oraz niezależnego speed testu z tego serwisu. Całe szczęście UPC speed test wyświetlił zbliżone wyniki, więc nie muszę składać skargi 😉. Jednak od teraz zamierzam wchodzić tylko na tę stronę, a nie na speed test UPC, gdyż mam większe zaufanie do speed testu, którego współautorem NIE jest mój operator.
5 / 5
Jeden z niewielu na krajowym rynku wifi speed testów, który generuje wiarygodne, powtarzalne wyniki. W mojej ocenie odzwierciedla faktyczne możliwości internetu bezprzewodowego. Jako profesjonalny gracz, social media manager i klient różnych, lokalnych i ogólnopolskich operatorów na przestrzeni czasu, miałem szansę sprawdzić prawdopodobnie wszystkie popularne, darmowe narzędzia do testowania szybkości łącza. Teraz ten na tej stronie to mój ulubiony speed tester. Wcześniej do sprawdzania prędkości łącza głównie korzystałem ze speed testu T-mobile, gdyż T-mobile speed test dodatkowo wyświetla ocenę łącza dla gamerów, przy czym odnoszę wrażenie, że strona ta dość mocno zawyża wyniki (pewnie dlatego, że posiadam internet właśnie w T-mobile). Świetnie, przynajmniej u mnie, sprawdzał się także dsl speed ze strony czeskiej firmy oraz rzecz jasna test speed net.
5 / 5
W mojej ocenie to aktualnie jedyny warty zaufania speed test na polskim rynku! Za to odradzam korzystanie z testerów prędkości internetu tworzonych przez dominujących dostawców, jak Speed Tester Orange, Speed Test Netia, Speed Test Inea, Speed Test Vectra czy UPC Speed Test. Prawdopodobnie będą oni faworyzować własne usługi i deprecjonować konkurencję. Wydaje mi się, że każdy popularny dostawca internetu wypuścił na rynek własny speed tester. Sam korzystam z usług Vectry i jestem całkiem zadowolony. Jednak jako klient tej firmy do raportu z Vectra Speed Testu podchodzę z dużym dystansem i obowiązkowo zestawiam wyświetlone wyniki z wynikami z innych narzędzi typu internet test speed. W ostatnim czasie wchodzę w sumie już tylko na tę stronę.
5 / 5
To BMW w swojej kategorii – rzeczywiście wiarygodny i niezależny speed test for internet. Do tego całkowicie bezpłatny! W internecie znajdziemy rozmaite narzędzia typu test speed internet. Na topie w wyszukiwarce są na przykład Speed Test Orange, Speed Test MultiMedia czy Inea Speed Test. Chyba już każdy duży dostawca internetu udostępnił swój własny test prędkości łącza. Jednak będąc klientem Orange mam wątpliwości, czy Orange Speed Test na pewno daje rzetelne wyniki – czy czasem nie zawyża wyników na swoją korzyść. Z kolei speed test internet konkurencyjnej firmy może z dużym prawdopodobieństwem wyświetlać niższe parametry. Dlatego do sprawdzania prędkości łącza rekomenduję niezależny SpeedTest. Dobrze radzi sobie on jako speed test wifi (bez użycia kabla). Dla pewności porównałem wyniki z rezultatami z innej, miarodajnej aplikacji internet speed. Wyniki są spójne.
5 / 5

Konrad

W Internecie znajduje się pełno speed testów do mierzenia szybkości łączy. Tygodniami szukałem narzędzia, które dostarczy mi mocnych podstaw do wykazania, że posiadany przeze mnie Internet nie śmiga tak, jak zapewniał dostawca usługi. Ten speed test faktycznie mocno różni się od innych, darmowych rozwiązań. Polecam na 100%!
5 / 5

Kazimierz

Podejrzewałem, że jakość usług internetowych nie jest taka, jak mówi umowa. Przeprowadzony tutaj test tylko potwierdził moje przypuszczenia. Bezzwłocznie składam reklamację do operatora. Wy również nie dajcie się naciągać. Wykonajcie darmowy test jakości światłowodu, gdy tylko odnowicie umowę z wybraną firmą.
5 / 5

Zyta

Godny polecenia, intuicyjny speedtest dostępny bezpłatnie. Nacisnęłam start, poczekałam i po około minucie już miałam wyniki. Piątka z plusem za to, że na stronie testu znajduje się zwięzła instrukcja, jak poprawnie przeprowadzać speedtest, żeby wyniki były zgodne ze stanem faktycznym. Okazało się, że mulący Internet to nie wina operatora, ale głównie moja.
2 / 5

Amadeusz

Najbardziej wiarygodny, ogólnodostępny speedtest na jaki udało mi się trafić! A naprawdę dużo ich było... Speedtest pokaże Wam jakość downloadu, jakość uploadu i jakość połączenia między komputerem a odległym serwerem - z naprawdę maksymalną dokładnością. Ja sprawdzałem swoje łącze przy podłączeniu do sieci kablem, bo przy połączeniu Wi-Fi wyniki mogą okazać się przekłamane.
5 / 5

Witold

Wykonałem ten test, bo po udostępnieniu Internetu współlokatorom okropnie spadła jakość łącza. Seriale ścinały się, portale nie chciały się ładować itp. Było to okropnie wkurzające. Po odłączeniu od sieci wszystkich urządzeń od razu Internet zaczął śmigać tak jak deklarował operator. Warto zajrzeć tu zanim złożycie skargę do swojego operatora :D.
5 / 5

Irena

Po tylu latach nareszcie zrobiono test jakości światłowodu, który generuje wyniki całkowicie miarodajne. Dodatkowo jest za free. Postępowałam tak, jak zalecali twórcy testu i ku mojemu niemałemu zaskoczeniu okazało się, że mój Internet jest tak szybki jak obiecywano mi podczas podpisywania umowy :O!!! Niesamowite, naprawdę... Dużym atutem jest to, że osobno wyświetlane są prędkość downloadu, prędkość uploadu i czas reakcji. Naprawdę polecam. Nie znalazłam do tej pory bardziej miarodajnego, a do tego nieodpłatnego, podobnie działającego narzędzia.
4 / 5

Agnieszka

To jedyny ze sprawdzonych przeze mnie testów szybkości łącza, który zapewnia podobne lub nawet identyczne wyniki, jak certyfikowane testy. Polecam zwłaszcza, gdy intensywnie korzystacie z Internetu i zależy wam na takiej szybkości łączy, jak zapisano w umowie. Superszybki internet to fundament mojej firmy. Dlatego musi działać dokładnie tak, jak zapisano w umowie. W żadnym wypadku nie słabiej.
5 / 5

Beniamin

Bezproblemowy, rzetelny test jakości łącza. U nas na stałe w zapamiętanych zakładkach. Analizuje nie tylko szybkość downloadu czy szybkość uploadu, ale także ping. Pokazuje wyniki całkowicie nieprzekłamane. Wiemy, bo porównaliśmy je z wynikami z certyfikowanego narzędzia. Wyszło niemalże to samo, a nie trzeba było tak długo czekać na rezultaty, rejestrować się itp. W naszym przypadku okazało się, że przyczyną zamulającego Internetu jest za duża ilość urządzeń podpiętych do domowej sieci.
5 / 5
Bez dwóch zdań najlepszy net speed test z jakiego miałem przyjemność korzystać w ostatnich tygodniach! Przetestowanie prędkości internetu jest szybkie i łatwe – wydaje mi się, że dla każdego, nie trzeba być ekspertem. Ja akurat przeprowadzałem test szybkości UPC, ponieważ miałem wrażenie, że mój dostawca nie dotrzymał warunków umowy. Co więcej strona, na której znajduje się firmowy tester prędkości UPC, jakoś często nie chce się ładować, przynajmniej na moim laptopie. Na szczęście pomiar prędkości internetu za pomocą tego testu wykazał, że przyczyna tkwi gdzieś indziej. To jedyny, w mojej ocenie, godny polecenia tester prędkości internetu w Polsce. Wspomnę jeszcze, że jest bezpłatny.
5 / 5
Tester szybkości internetu działający bardzo podobnie jak speed test Ookla, jednak wydaje mi się, że ten na tej stronie zapewnia wyniki w krótszym czasie i są one pokazane w bardziej przyjaznej formie. Co więcej na stronie zamieszczony jest odnośnik do innego speed testu, więc można potem zestawić ze sobą parametry z obu stron. Korzystałem na przestrzeni lat z co najmniej kilku rozwiązań do sprawdzania prędkości internetu, jak speed tester Netia (posiadam internet i telewizję z Netii), Speed by Ookla czy speed test Komputer Świat, dlatego widzę różnicę. Pamiętajcie, że każdy miernik prędkości internetu wymaga przestrzegania rekomendacji jego twórcy. To niezbędne dla otrzymania wiarygodnych wyników.
5 / 5
Rekomenduję ten test każdemu, kto do tej pory wchodził jedynie na stronę speed test net. Błyskawicznie zweryfikowałem prędkości internetu Orange - stacjonarnego i mobilnego na wszystkich używanych urządzeniach, w mieszkaniu i biurze. Co istotne, dla przeprowadzenia oceny parametrów internetu tym narzędziem nie trzeba ściągać żadnych programów. Klikasz i niemal natychmiast widzisz wynik. Ten test speed internet tylko potwierdził, że mój internet nie posiada takich parametrów, jak gwarantuje umowa. Za co więc płacę?! Naprawdę rozważam zareklamowanie usługi...
3 / 5
Do tej pory sprawdzałam szybkość łącza za pomocą speed testu Google oraz speed Ookla. Uważam jednak, że ten test prędkości łącza oferuje bardziej rzetelne wyniki, czyli najbliższe temu, co „czuję” w praktyce. Bardzo opornie chodziły mi multimedia. Nie mogłam płynnie obejrzeć żadnego serialu. Test prędkości łącza wykazał, że zarówno prędkość pobierania, jak i wysyłania danych nie są zgodne z parametrami, które ustalałam podczas rozmowy z konsultantem! Obecnie czekam na rozpatrzenie złożonej reklamacji. Polecam tę stronę tym bardziej, że można zbadać nie tylko prędkość internetu, ale także inne, kluczowe parametry.
5 / 5
Po przejrzeniu chyba dziesiątek różnych propozycji podpisałam umowę na Internet światłowodowy w zestawie z telewizją UPC w Play. Miałam obiecany Internet światłowodowy do 1 Gb/s. Niezwłocznie po podłączeniu usługi w moim M włączyłam na komputerze UPC test prędkości (teraz właściwie to speed test Play). Wyszło nieco mniej niż na umowie, ale jestem w stanie zrozumieć, że obiecywane prędkości i te najczęściej dostępne w realu bynajmniej nie są tożsame. Dodatkowo wykonałam pomiar szybkości światłowodu z wykorzystaniem Ookla speed testu oraz niezależnego speed testu z tej witryny. Całe szczęście UPC speed test wyświetlił bardzo podobne liczby, więc nie muszę składać skargi 😉. W każdym razie od teraz zamierzam wchodzić tylko na tę stronę, a nie na speed test UPC, gdyż mam większe zaufanie do speed testu, którego współautorem NIE jest mój operator.
5 / 5
Jeden z niewielu na krajowym rynku wifi speed testów, który pokazuje wiarygodne, powtarzalne wyniki. Moim zdaniem odzwierciedla faktyczne możliwości internetu. Jako profesjonalny gracz, przedsiębiorca i klient różnych, małych i dużych operatorów na przestrzeni czasu, miałem szansę sprawdzić prawdopodobnie wszystkie popularne, darmowe rozwiązania do testowania szybkości łącza. Na ten moment ten na tej stronie to mój ulubiony speed tester. W ostatnich miesiącach do pomiaru prędkości łącza głównie korzystałem ze speed testu T-mobile, gdyż T-mobile speed test dodatkowo wyświetla ocenę łącza dla osób grających w gry on-line, przy czym odnoszę wrażenie, że strona ta trochę zawyża wyniki (przypuszczam, że dzieje się tak dlatego, że posiadam internet właśnie w T-mobile). Dobrze, przynajmniej u mnie, sprawdzał się także dsl speed ze strony dsl.cz oraz rzecz jasna test speed net.
5 / 5
W mojej ocenie to aktualnie jedyny godny zaufania speed test na polskim rynku! Nie polecam natomiast korzystania z testerów prędkości łącza tworzonych przez dominujących operatorów, jak Speed Tester Orange, Speed Test Netia, Speed Test Inea, Speed Test Vectra czy UPC tester prędkości. Prawdopodobnie będą oni faworyzować własne usługi i deprecjonować konkurencję. Chyba każdy popularny operator wypuścił na rynek własny speed tester. Sam korzystam z internetu z Vectry i jestem całkiem zadowolony. Jednak jako klient tej firmy do wyników z Vectra Speed Testu podchodzę z dużym dystansem i obowiązkowo porównuję otrzymane wyniki z wynikami z innych narzędzi typu internet test speed. W ostatnim czasie zaglądam w sumie już tylko tutaj.
5 / 5
To audi w swojej klasie – rzeczywiście wiarygodny i obiektywny speed test. Do tego zupełnie bezpłatny! W sieci znajdziemy rozmaite narzędzia typu speed test. Na topie w Google są na przykład Speed Test Orange, Speed Test MultiMedia czy Inea Speed Test. Chyba już każdy duży operator udostępnił swój własny test prędkości łącza. Jednak będąc klientem Orange mam obawy, czy Orange Speed Test na pewno pokazuje rzetelne wyniki – czy czasami nie zniekształca parametrów na swoją korzyść. Analogicznie speed test internet konkurencyjnego operatora może z dużym prawdopodobieństwem pokazywać zaniżone wyniki. W związku z tym do sprawdzania prędkości łącza rekomenduję niezależny SpeedTest. Dobrze sprawdza się on jako speed test wifi (bez użycia kabla). Dla pewności zestawiłem wyniki z rezultatami z innej, miarodajnej aplikacji internet speed. Wyniki są praktycznie identyczne.
5 / 5

Bogdan

W sieci istnieje mnóstwo speed testów do pomiaru prędkości łącza. Tygodniami poszukiwałem rozwiązania, które dostarczy mi silnych argumentów do pokazania, że mój Internet nie osiąga takich parametrów, jak zapewniał dostawca usługi. Ten speed test rzeczywiście wyraźnie odbiega od innych, darmowych speedtestów. Polecam na 100%!
5 / 5

Sylwester

Podejrzewałem, że szybkość łączy nie jest taka, jak wskazano w umowie. Przeprowadzony tu test tylko potwierdził, że mam rację. Jak najszybciej składam reklamację do operatora. Wy także nie dajcie się oszukiwać. Przeprowadźcie darmowy test szybkości Internetu, gdy tylko zawrzecie umowę z dostawcą usługi.
2 / 5

Beata

Godny zaufania, intuicyjny speedtest udostępniony bezpłatnie. Wcisnęłam start, odczekałam i po około minucie już mogłam odczytać rezultaty. Wielkim atutem jest to, że na stronie z testem zawarta została zwięzła instrukcja, jak prawidłowo wykonywać speedtest, żeby rezultaty były zgodne z prawdą. Wyszło na to, że mulący Internet to nie wina dostawcy usługi, ale głównie moja.
5 / 5

Adolf

Najbardziej miarodajny, darmowy speedtest jaki znalazłem w Internecie! A uwierzcie, że trochę ich było... Speedtest testuje szybkość pobierania danych, szybkość wysyłania danych oraz ping - z naprawdę rekordową precyzją. Ja testowałem swój Internet przy połączeniu z siecią kablem, bo w przypadku Wi-Fi rezultaty mogą wyjść błędne.
5 / 5

Maciej

Przeprowadziłem ten test, ponieważ po „użyczeniu” Internetu współlokatorom strasznie spadła jakość łącza. Filmy zacinały się, strony nie chciały się załadować etc. Było to straszliwie irytujące. Po odłączeniu od sieci wszystkich urządzeń natychmiast Internet zaczął działać tak jak obiecywano mi podczas podpisywania umowy. Warto zajrzeć tutaj zanim wylejecie wiadro pomyj na swojego operatora XD.
4 / 5

Matylda

Po tylu latach w końcu pojawił się test szybkości łącza, który zapewnia wyniki całkowicie obiektywne. Jakby tego było mało jest dostępny bez opłat. Zrobiłam tak, jak pokazano w instrukcji i ku mojemu ogromnego zaskoczeniu okazało się, że mój Internet osiąga takie parametry jak deklarował operator :O!!! Niebywałe, naprawdę... Super, że osobno pokazywane są szybkość downloadu, szybkość uploadu i ping. Bardzo polecam. Nie znalazłam nigdzie bardziej wiarygodnego, a do tego dostępnego bez opłat, podobnie działającego testu.
5 / 5

Franciszka

To jedyny ze sprawdzonych przeze mnie testów szybkości Internetu, który pokazuje podobne lub nawet identyczne wyniki, jak certyfikowane speed testy. Polecam szczególnie, gdy intensywnie korzystacie z Internetu i zależy wam na takiej jakości łączy, jak macie na umowie. Szybki internet to fundament w mojej pracy. Dlatego musi działać dokładnie tak, jak obiecywano mi podczas podpisywania umowy. Z pewnością nie słabiej.
5 / 5

Sebastian

Bezproblemowy, dobry test szybkości łącza. W naszym domu na stałe w zapamiętanych zakładkach. Weryfikuje nie tylko jakość pobierania danych i jakość wysyłania danych, ale również jakość połączenia między urządzeniem a serwerem. Pokazuje wyniki w 100% autentyczne. Mamy co do tego pewność, bo zestawiliśmy je z pomiarami z certyfikowanego testu prędkości internetu. Wyszło praktycznie generalnie to samo, a nie musieliśmy tyle czekać na wyniki, rejestrować się itp. W przypadku naszego Internetu okazało się, że powodem powolnego Internetu jest zbyt duża ilość urządzeń podpiętych do domowej sieci.
5 / 5
Niepodważalnie najlepszy net speed test jakiego miałem szansę używać w ostatniej dekadzie! Przeanalizowanie szybkości łącza jest błyskawiczne i łatwe – wydaje mi się, że dla każdej osoby, nie trzeba mieć doświadczenia. Ja konkretnie wykonałem test szybkości UPC, ponieważ miałem przeczucie, że mój operator nie dotrzymał danego słowa. Dodatkowo witryna, na której zamieszczony jest firmowy tester prędkości UPC, jakoś często nie chce się otworzyć, przynajmniej na moim sprzęcie. Na szczęście pomiar prędkości internetu za pomocą tego speed testu pokazał, że problem leży gdzieś indziej. To jedyny, w mojej ocenie, warty polecenia tester prędkości internetu w Polsce. Dodatkowa gwiazdka za to, że jest bezpłatny.
5 / 5
Tester szybkości internetu działający na podobnej zasadzie jak speed test Ookla, jednak w mojej ocenie ten na tej stronie daje wyniki w krótszym czasie i są one bardziej czytelne. Warto zauważyć, że na stronie zamieszczony został odnośnik do innego speed testu, więc można potem zestawić ze sobą parametry z obu stron. Korzystałem w przeszłości z przeróżnych aplikacji do sprawdzania prędkości internetu, jak speed tester Netia (posiadam internet z Netii), Speed by Ookla czy speed test Komputer Świat, dlatego widzę różnicę. Tak na marginesie każdy tester prędkości łączy wymaga przestrzegania zaleceń jego autorów. To podstawa otrzymania miarodajnych wyników.
3 / 5
Polecam to rozwiązanie każdemu, kto do tej pory wchodził jedynie na stronę speed test net. Błyskawicznie sprawdziłem prędkości internetu Orange - stacjonarnego i mobilnego na każdym używanym urządzeniu, w domu i firmie. Co ważne, do sprawdzenia prędkości łącza tym narzędziem nie trzeba wgrywać żadnych programów. Uruchamiasz i niemal od razu otrzymujesz wynik. Ten test speed internet wykazał, że moje łącze nie posiada takich parametrów, jak zapisano w umowie. Za co więc płacę?! Na poważnie rozważam skargę...
5 / 5
Do tej pory sprawdzałam parametry łącza za pomocą speed testu Google lub testu Ookla. Uważam jednak, że ten test prędkości internetu oferuje bardziej miarodajne wyniki, tj. najbliższe temu, co „czuję” intuicyjnie. Bardzo opornie chodziły mi multimedia. Nie mogłam płynnie obejrzeć żadnego filmu. Speed test wykazał, że zarówno prędkość pobierania, jak i przesyłania danych nie są zgodne z parametrami, które mi obiecywano! Aktualnie czekam na odpowiedź na reklamację. Polecam to narzędzie tym bardziej, że można sprawdzić nie tylko prędkość łącza, ale także inne, ważne parametry.
5 / 5
Po naprawdę dogłębnym researchu rynku zamówiłam szybki internet w zestawie z telewizją UPC w Play. Zdecydowałam się na Internet światłowodowy do 1 Gb/s. Od razu po wdrożeniu usługi w moim M włączyłam na komputerze UPC test prędkości (teraz właściwie to speed test Play). Wyszło nieco mniej niż na otrzymanej broszurce, ale zdaję sobie sprawę, że obiecywane prędkości i te na ogół dostępne w realu bynajmniej nie są równe. Dodatkowo wykonałam pomiar szybkości światłowodu z wykorzystaniem Ookla speed testu oraz niezależnego rozwiązania z tej witryny. Całe szczęście UPC speed test wyświetlił bardzo podobne rezultaty, więc nie muszę składać zażalenia 😉. Przy czym od teraz zamierzam wchodzić tylko na tę stronę, a nie na speed test UPC, gdyż mam większe zaufanie do speed testu, którego właścicielem NIE jest mój operator.
5 / 5
Jeden z niewielu na krajowym rynku wifi speed testów, który generuje wiarygodne, powtarzalne wyniki. W mojej ocenie odzwierciedla faktyczne możliwości internetu. Jako zapalony gamer, informatyk i klient różnych, małych i dużych operatorów na przestrzeni czasu, miałem szansę sprawdzić prawdopodobnie wszystkie popularne, darmowe narzędzia do testowania szybkości łącza. W tej chwili ten na tej stronie to mój ulubiony speed tester. Przedtem do sprawdzania prędkości łącza głównie korzystałem ze speed testu T-mobile, gdyż T-mobile speed test dodatkowo wyświetla ocenę łącza dla gier on-line, przy czym odnoszę wrażenie, że strona ta trochę zawyża wyniki (prawdopodobnie dlatego, że posiadam internet właśnie w T-mobile). Bez zarzutu, przynajmniej u mnie, sprawdzał się także dsl speed ze strony dsl.cz oraz rzecz jasna test speed net.
5 / 5
Wg mnie to aktualnie jedyny godny zaufania speed test na polskim rynku! Nie polecam natomiast korzystania z testerów prędkości łącza tworzonych przez dominujących operatorów, jak Speed Tester Orange, Speed Test Netia, Speed Test Inea, Speed Test Vectra czy UPC tester prędkości. Prawdopodobnie będą oni faworyzować własne usługi i deprecjonować konkurencję. Chyba każdy popularny operator wypuścił na rynek własny speed tester. Po zmianie operatora korzystam z internetu z Vectry i jestem całkiem zadowolony. Jednak jako klient tej firmy do wyników z Vectra Speed Testu podchodzę z dużym dystansem i koniecznie porównuję otrzymane wyniki z wynikami z innych narzędzi typu internet test speed. W ostatnim czasie zaglądam w sumie już tylko tutaj.
5 / 5
To perełka w swojej kategorii – faktycznie miarodajny i niezależny speed test for internet. Do tego całkowicie darmowy! W internecie znaleźć można różnorodne rozwiązania typu test speed internet. Na czołowych pozycjach w wyszukiwarce są między innymi Speed Test Orange, Speed Test MultiMedia czy Inea Speed Test. Praktycznie już każdy znany dostawca internetu stworzył swój własny miernik prędkości łącza. Jednak jako klient Orange mam wątpliwości, czy Orange Speed Test na pewno pokazuje mi miarodajne wyniki – czy czasem nie zawyża wyników na swoją korzyść. Z kolei speed test internet innego operatora może z wysokim prawdopodobieństwem wyświetlać niższe parametry. Dlatego do testowania prędkości łącza polecam niezależny Speed Test. Bez zarzutu radzi sobie on jako speed test wifi (bez połączenia kablem). Dla pewności porównałem wyniki z raportem z innej, rzetelnej aplikacji internet speed. Wyniki są prawie takie same.
5 / 5

Jarosław

W sieci znaleźć można chyba z kilkadziesiąt speed testów do pomiaru prędkości łącza. Przez kilka tygodni poszukiwałem rozwiązania, które dostarczy mi solidnych argumentów do dowiedzenia, że mój Internet nie działa tak, jak wskazano w umowie. Ten speed test naprawdę bardzo odbiega od innych, udostępnianych za darmo testów. Mogę go polecić!
2 / 5

Aleksander

Od jakiegoś czasu czułem, że szybkość usług internetowych nie jest taka, jak mówi umowa. Wykonany tutaj test dodatkowo potwierdził moje przypuszczenia. Na dniach wysyłam zażalenie do dostawcy Internetu. Wy także nie dajcie się naciągać. Przeprowadźcie bezpłatny test szybkości Internetu, gdy tylko zawrzecie umowę z dostawcą usługi.
5 / 5

Zofia

Godny polecenia, banalny w obsłudze speedtest dostępny za free. Kliknęłam start, poczekałam i po niecałej minucie już mogłam odczytać wyniki. Punktuje to, że na stronie z narzędziem znalazła się krótka instrukcja, jak właściwie przeprowadzać speedtest, żeby pomiary były zgodne z prawdą. Okazało się, że kiepski Internet to nie wina operatora, ale wyłącznie moja.
5 / 5

Andrzej

Najlepszy, bezpłatny speedtest jakiego kiedykolwiek używałem! A trochę ich było... Speedtest testuje prędkość downloadu, prędkość uploadu i czas reakcji - z naprawdę dużą dokładnością. Ja sprawdziłem swoje łącza korzystając z kabla Ethernet, bo korzystając z Wi-Fi wyniki mogą być mało wiarygodne.
4 / 5

Dariusz

Zrobiłem ten test, bo po ”pożyczeniu” Internetu drugiemu najemcy bardzo spadła prędkość łączy. Seriale ścinały się, portale nie chciały się ładować itd. Było to okropnie denerwujące. Po odłączeniu od sieci wszystkich urządzeń nagle Internet zaczął śmigać tak jak kiedyś. Warto zajrzeć na tą stronę zanim obrzucicie obelgami swojego operatora ;-).
5 / 5

Helena

Po tylu latach w końcu znalazłam test prędkości internetu światłowodowego, który zapewnia wyniki w 100% zgodne z prawdą. Jakby tego było mało jest darmowy. Zrobiłam tak, jak zalecali autorzy testu i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu okazało się, że domowy Internet osiąga takie parametry jak w umowie :O!!! Trudno w to uwierzyć, serio... Piątka z plusem za to, że odrębnie testowane są jakość pobierania danych, jakość wysyłania danych oraz jakość połączenia między urządzeniem a serwerem. W 100% polecam. Nie spotkałam na żadnej innej stronie bardziej wiarygodnego, a do tego dostępnego bez opłat, tak samo działającego rozwiązania.
5 / 5

Aldona

To jedyny spośród znalezionych przeze mnie testów szybkości łączy, który daje zbliżone lub nawet takie same rezultaty, jak certyfikowane speed testy. Polecam bardzo, gdy intensywnie używacie Internetu i zależy wam na takiej prędkości łącza, jak mówi umowa. Ultraszybki internet to fundament mojego biznesu. Dlatego musi śmigać dokładnie tak, jak mówi umowa. Na pewno nie słabiej.
5 / 5

Szymon

Intuicyjny, wolny od błędów test jakości łączy. U nas na stałe w zapisanych zakładkach. Analizuje nie tylko szybkość pobierania danych czy szybkość wysyłania danych, ale również ping. Wyświetla wyniki w 100% miarodajne. Mamy co do tego pewność, bo zestawiliśmy je z wynikami z certyfikowanego rozwiązania. Wyszło niemalże to samo, a nie musieliśmy tyle czekać na wyniki, rejestrować się etc. W naszym przypadku okazało się, że przyczyną niestabilnego Internetu jest zbyt duża ilość urządzeń podpiętych do wspólnej sieci.
5 / 5
Niepodważalnie najbardziej wiarygodny net speed test jakiego miałem szansę używać w ostatniej dekadzie! Przeanalizowanie szybkości łącza jest błyskawiczne i intuicyjne – myślę, że dla każdej osoby, nie trzeba mieć doświadczenia. Ja konkretnie wykonałem test internetu UPC, bo miałem przeczucie, że mój operator nie wywiązuje się z danego słowa. Żeby tego było mało witryna, na której zamieszczony jest dedykowany tester prędkości UPC, podejrzanie często nie chce się otworzyć, przynajmniej na moim sprzęcie. Ostatecznie pomiar prędkości internetu z wykorzystaniem tego speed testu pokazał, że problem leży gdzieś indziej. To jedyny, według mnie, warty zaufania tester prędkości internetu na naszym rynku. Super, że jest za darmo.
3 / 5
Tester szybkości internetu działający na podobnej zasadzie jak speed test Ookla, jednak w mojej ocenie ten na tej stronie daje wyniki w krótszym czasie i są one bardziej czytelne. Warto zauważyć, że na stronie zamieszczony został odnośnik do innego speed testu, więc można potem zestawić ze sobą parametry z obu stron. Korzystałem w przeszłości z przeróżnych aplikacji do sprawdzania prędkości internetu, jak speed tester Netia (posiadam internet z Netii), Speed by Ookla czy speed test Komputer Świat, dlatego widzę różnicę. Tak na marginesie każdy tester prędkości łączy wymaga przestrzegania zaleceń jego autorów. To podstawa otrzymania miarodajnych wyników.
5 / 5
Polecam tę stronę każdemu, kto wcześniej wchodził wyłącznie na stronę speed test net. Szybko sprawdziłem prędkości internetu Orange - stacjonarnego i mobilnego na wszystkich używanych sprzętach, w domu i firmie. Co ważne, by wykonać pomiar szybkości łącza tym testem nie trzeba instalować żadnych aplikacji. Włączasz i prawie od razu masz wynik. Ten test speed internet wykazał, że moje łącze nie oferuje takich parametrów, jak deklaruje mój operator. Za co więc płacę?! Poważnie rozważam reklamację...
5 / 5
Wcześniej sprawdzałam prędkość łącza za pomocą speed testu Google i strony Ookla. Uważam jednak, że ten test prędkości łączy prezentuje bardziej wiarygodne wyniki, tzn. najbliższe temu, co „czuję” korzystając z sieci. Kiepsko działały mi multimedia. Nie mogłam w wysokiej jakości obejrzeć żadnego filmiku na YT. Test prędkości internetu wykazał, że zarówno prędkość pobierania, jak i uploadu nie są zgodne z parametrami, które widziałam na stronie operatora! Teraz czekam na stanowisko operatora. Polecam tę witrynę tym bardziej, że można zmierzyć nie tylko prędkość downloadu/uploadu, ale także inne, istotne parametry.
5 / 5
Po analizie wielu ofert zdecydowałam się na światłowód w pakiecie z telewizją UPC w Play’u. Oferta obejmowała łącze do 1 Gb/s. Natychmiast po zainstalowaniu usługi w moim mieszkaniu wykonałam na laptopie UPC test prędkości (obecnie speed test Play). Liczby okazały się nieco niższe niż na papierze, ale rozumiem, że deklarowane prędkości i te zwykle dostępne w praktyce rzadko są takie same. Dodatkowo przeprowadziłam pomiar prędkości łącza za pomocą Ookla speed testu oraz niezależnego testu z tej strony. Na szczęście UPC speed test pokazał niemal identyczne wyniki, więc nie będę składać zażaleń 😉. Jednak w przyszłości zamierzam zaglądać tylko tutaj, a nie na speed test UPC, ponieważ mam większe zaufanie do testera prędkości łącza, którego współtwórcą NIE jest mój dostawca internetu.
5 / 5
Jeden z nielicznych na polskim rynku wifi speed testów, który pokazuje rzetelne, powtarzalne wyniki. Moim zdaniem odzwierciedla realne możliwości internetu bezprzewodowego. Jako doświadczony gracz, freelancer z branży IT i klient różnych, lokalnych i ogólnopolskich dostawców internetu na przestrzeni dwóch dekad, miałem „przyjemność” sprawdzić chyba wszystkie dobrze wypozycjonowane, bezpłatne rozwiązania do testowania prędkości łącza. Na ten moment ten tutaj to mój ulubiony speed test. W ostatnich miesiącach do pomiaru prędkości internetu głównie używałem speed testu T-mobile, ponieważ T-mobile speed test dodatkowo pokazuje ocenę internetu dla osób grających w gry on-line, aczkolwiek wydaje mi się, że narzędzie to dość mocno zawyża wyniki (przypuszczam, że dzieje się tak dlatego, że mam internet właśnie w T-mobile). Dobrze, przynajmniej w moim przypadku, sprawdzał się za to dsl speed na stronie czeskiej firmy oraz naturalnie test speed net.
5 / 5
Według mnie to na ten moment jedyny godny uwagi tester prędkości internetu w Polsce! Nie polecam natomiast korzystania z narzędzi do sprawdzania prędkości łącza udostępnianych przez największych operatorów, jak Speed Tester Orange, Speed Test Netia, Speed Test Inea, Speed Test Vectra czy UPC tester prędkości. Najprawdopodobniej będą oni faworyzować własną ofertę i deprecjonować internet konkurencji. Chyba każdy duży operator ma obecnie własny tester speed. Aktualnie korzystam z internetu z Vectry i jestem ogólnie zadowolony. Jednak jako klient tej firmy do wyników z Vectra Speed Testu podchodzę ze sporym dystansem i obligatoryjnie porównuję otrzymane rezultaty z wynikami z innych stron typu internet test speed. Ostatnio zaglądam właściwie już tylko tutaj.
5 / 5
To perełka w swojej klasie – rzeczywiście wiarygodny i obiektywny speed test. Do tego zupełnie bezpłatny! W sieci znajdziemy rozmaite narzędzia typu speed test. Na topie w Google są na przykład Speed Test Orange, Speed Test MultiMedia czy Inea Speed Test. Chyba już każdy duży operator udostępnił swój własny test prędkości łącza. Jednak będąc klientem Orange mam obawy, czy Orange Speed Test na pewno pokazuje mi rzetelne wyniki – czy czasami nie zniekształca parametrów na swoją korzyść. Analogicznie speed test internet innego operatora może z dużym prawdopodobieństwem pokazywać zaniżone wyniki. W związku z tym do sprawdzania prędkości łącza rekomenduję niezależny SpeedTest. Bez zarzutu sprawdza się on jako speed test wifi (bez użycia kabla). Dla pewności zestawiłem wyniki z rezultatami z innej, miarodajnej aplikacji internet speed. Wyniki są prawie takie same.
2 / 5

Wiktor

W Internecie znajduje się pełno speed testów do mierzenia szybkości łączy. Tygodniami szukałem narzędzia, które dostarczy mi solidnych podstaw do wykazania, że posiadany przeze mnie Internet nie działa tak, jak zapewniał dostawca usługi. Ten speed test naprawdę bardzo różni się od innych, darmowych rozwiązań. Polecam na 100%!
5 / 5

Leszek

Od początku miałem wrażenie, że prędkość mojego internetu światłowodowego nie jest taka, jak być powinna. Przeprowadzony przed momentem test tylko mnie w tym utwierdził. Na dniach składam reklamację do operatora. Wy też nie dajcie się wykorzystać. Uruchomcie darmowy test prędkości łącza, gdy tylko podpiszecie umowę z operatorem.
5 / 5

Izabela

Godny polecenia, profesjonalny speedtest dostępny bez opłat. Wcisnęłam start, poczekałam i po kilkudziesięciu sekundach już mogłam sprawdzić wyniki. Super, że na stronie z testem zawarta została skrócona instrukcja, jak prawidłowo przeprowadzać speedtest, żeby rezultaty były nieprzekłamane. Okazało się, że wolny Internet to nie wina operatora, ale prawdopodobnie tylko moja.
4 / 5

Leszek

Najbardziej miarodajny, ogólnodostępny speedtest jaki znalazłem w sieci! A uwierzcie, że trochę ich było... Speedtest pokaże Wam jakość downloadu, jakość uploadu i jakość połączenia między komputerem a odległym serwerem - z naprawdę wysoką dokładnością. Ja testowałem swoje łącze przy połączeniu z siecią kablem, bo przy połączeniu Wi-Fi wyniki mogą okazać się obarczone błędami.
5 / 5

Jakub

Przeprowadziłem ten test, bo po „użyczeniu” Internetu innym najemcom strasznie mulił. Materiały video ścinały się, serwisy nie chciały się ładować etc. Było to mega irytujące. Po odłączeniu od sieci wszystkich urządzeń natychmiast Internet zaczął śmigać tak jak mówi umowa. Warto zajrzeć tutaj zanim wyślecie wypowiedzenie umowy do swojego operatora XD.
5 / 5

Diana

Po tylu latach w końcu udało mi się znaleźć test prędkości łącza, który zapewnia wyniki w 100% bezbłędne. Jakby tego było mało jest dostępny bez opłat. Zrobiłam tak, jak pokazano w instrukcji i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu okazało się, że domowy Internet osiąga takie parametry jak powinien :O!!! Niewiarygodne, serio... Dla mnie ważne było to, że odrębnie pokazywane są jakość pobierania danych, jakość wysyłania danych oraz jakość połączenia między urządzeniem a serwerem. Bardzo polecam. Nie spotkałam na żadnej innej stronie bardziej wiarygodnego, a do tego dostępnego bez opłat, tak samo działającego rozwiązania.
5 / 5

Aldona

To jedyny spośród znalezionych przeze mnie testów szybkości światłowodu, który generuje zbliżone lub nawet takie same rezultaty, jak certyfikowane speedtesty. Polecam w szczególności, gdy intensywnie używacie Internetu i zależy wam na takich parametrach łącza, jak obiecywał wam operator. Niezawodny internet to fundament prowadzonej przeze mnie działalności. Dlatego musi śmigać dokładnie tak, jak obiecywał operator. Z całą pewnością nie słabiej.
5 / 5

Eugeniusz

Banalny w obsłudze, rzetelny test szybkości internetu – w tym światłowodu. Na naszym laptopie na stałe w pasku przeglądarki. Sprawdza nie tylko jakość downloadu i jakość uploadu, ale także jakość połączenia między urządzeniem a serwerem. Zapewnia wyniki całkowicie zgodne ze stanem faktycznym. Wiemy, bo porównaliśmy je z pomiarami z certyfikowanego testu szybkości łącza. Wyszło praktycznie generalnie to samo, a nie trzeba było tak długo czekać na rezultaty, rejestrować się itd. W przypadku naszego Internetu okazało się, że powodem kiepskiego Internetu jest za duża ilość urządzeń podpiętych do jednej sieci.
3 / 5
Zdecydowanie najbardziej wiarygodny net speed test jakiego miałem szansę używać w ostatnich tygodniach! Zweryfikowanie szybkości łącza jest błyskawiczne i bezproblemowe – myślę, że dla każdej osoby, nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy. Ja konkretnie wykonałem test prędkości UPC, gdyż miałem przeczucie, że mój operator nie dotrzymuje danego słowa. Dodam, że witryna, na której zamieszczony jest dedykowany tester prędkości UPC, coś często nie chce się załadować, przynajmniej na moim kompie. Ostatecznie pomiar prędkości internetu przy użyciu tego narzędzia pokazał, że problem leży gdzieś indziej. To jedyny, według mnie, warty uwagi tester prędkości internetu na polskim rynku. Oczywiście jest darmowy.
5 / 5
Tester szybkości internetu działający bardzo podobnie jak speed test Ookla, jednak wydaje mi się, że ten na tej stronie wyświetla wyniki w krótszym czasie i są one pokazane w bardziej przyjaznej formie. Plus za to, że na stronie znajduje się odnośnik do innego speed testu, więc można potem zestawić ze sobą parametry z obu stron. Korzystałem na przestrzeni lat z co najmniej kilku rozwiązań do sprawdzania prędkości internetu, jak speed tester Netia (posiadam internet i telewizję z Netii), Speed by Ookla czy speed test Komputer Świat, dlatego widzę różnicę. Przy czym pamiętajmy, że każdy miernik prędkości internetu wymaga przestrzegania wytycznych jego twórcy. To niezbędne dla otrzymania wiarygodnych wyników.
5 / 5
Polecam to rozwiązanie każdemu, kto do tej pory wchodził jedynie na stronę speed test net. Błyskawicznie sprawdziłem prędkości internetu Orange - stacjonarnego i mobilnego na każdym używanym sprzęcie, w domu i firmie. Co ważne, do oceny jakości łącza tym narzędziem nie trzeba pobierać żadnych programów. Odpalasz i niemal od razu wyświetlony zostaje wynik. Ten test speed internet wykazał, że moje łącze nie posiada takich parametrów, jak obiecywał dostawca. Za co więc płacę?! Coraz częściej rozważam wypowiedzenie umowy...
5 / 5
Wcześniej sprawdzałam szybkość łącza za pomocą speed testu Google oraz strony Ookla. Uważam jednak, że ten test prędkości łącza prezentuje bardziej rzetelne wyniki, tzn. najbliższe temu, co „czuję” korzystając z sieci. Kiepsko działały mi multimedia. Nie mogłam w wysokiej jakości obejrzeć żadnego filmiku na YT. Test prędkości łącza wykazał, że zarówno prędkość pobierania, jak i wysyłania danych nie są zgodne z parametrami, które widziałam na stronie operatora! Obecnie czekam na rozpatrzenie złożonej reklamacji. Polecam tę witrynę tym bardziej, że można zmierzyć nie tylko prędkość downloadu/uploadu, ale także inne, kluczowe parametry.
5 / 5
Po naprawdę dogłębnym researchu rynku zamówiłam szybki internet w zestawie z telewizją UPC w Play. Zgodnie z umową miałam mieć Internet światłowodowy do 1 Gb/s. Od razu po wdrożeniu usługi w moim M włączyłam na komputerze UPC test prędkości (teraz właściwie to speed test Play). Wyszło nieco mniej niż na materiałach marketingowych, ale jasne jest dla mnie, że obiecywane prędkości i te na ogół dostępne w realu bynajmniej nie są równe. Dodatkowo wykonałam pomiar szybkości światłowodu z wykorzystaniem Ookla speed testu oraz niezależnego testera z tej witryny. Całe szczęście UPC speed test wyświetlił bardzo podobne rezultaty, więc nie muszę składać skarg 😉. Przy czym od teraz zamierzam wchodzić tylko na tę stronę, a nie na speed test UPC, gdyż mam większe zaufanie do speed testu, którego twórcą NIE jest mój operator.
5 / 5
Jeden z niewielu na krajowym rynku wifi speed testów, który pokazuje wiarygodne, powtarzalne wyniki. Moim zdaniem odzwierciedla faktyczne możliwości internetu bezprzewodowego. Jako profesjonalny gracz, przedsiębiorca i klient różnych, lokalnych i ogólnopolskich operatorów na przestrzeni czasu, miałem szansę sprawdzić prawdopodobnie wszystkie popularne, darmowe rozwiązania do testowania szybkości łącza. Teraz ten na tej stronie to mój ulubiony speed tester. Wcześniej do pomiaru prędkości łącza głównie korzystałem ze speed testu T-mobile, gdyż T-mobile speed test dodatkowo wyświetla ocenę łącza dla gamerów, przy czym odnoszę wrażenie, że strona ta dość mocno zawyża wyniki (pewnie dlatego, że posiadam internet właśnie w T-mobile). Świetnie, przynajmniej u mnie, sprawdzał się także dsl speed ze strony czeskiej firmy oraz rzecz jasna test speed net.
5 / 5
W mojej ocenie to w 2023 roku jedyny godny rekomendacji internet speed test wśród polskich stron internetowych! Nie polecam natomiast korzystania z narzędzi do sprawdzania prędkości łącza wspieranych przez największych operatorów, jak Speed Tester Orange, Speed Test Netia, Speed Test Inea, Speed Test Vectra czy UPC tester prędkości. Najpewniej będą oni faworyzować oferowane przez siebie usługi i deprecjonować internet konkurencji. Chyba każdy ogólnopolski operator ma obecnie własny miernik prędkości łącza. Sam korzystam z internetu z Vectry i jestem ogólnie zadowolony. Jednak jako klient tej firmy do wyników z Vectra Speed Testu podchodzę ze sporym dystansem i obowiązkowo porównuję otrzymane rezultaty z wynikami z innych witryn typu internet test speed. Aktualnie zaglądam właściwie już tylko tutaj.
2 / 5
To perełka w swojej kategorii – faktycznie miarodajny i niezależny speed test for internet. Do tego całkowicie darmowy! W internecie znaleźć można różnorodne aplikacje typu test speed internet. Na pierwszych stronach w wyszukiwarce są między innymi Speed Test Orange, Speed Test MultiMedia czy Inea Speed Test. W zasadzie już każdy znany dostawca internetu wypuścił swój własny tester prędkości łącza. Jednak jako klient Orange mam wątpliwości, czy Orange Speed Test na pewno pokazuje mi miarodajne wyniki – czy czasem nie zawyża wyników na swoją korzyść. Z kolei speed test internet innego operatora może z wysokim prawdopodobieństwem wyświetlać niższe parametry. Dlatego do obiektywnej oceny prędkości łącza warto wybrać niezależny Speed Test. Bez zarzutu radzi sobie on jako speed test wifi (bez połączenia kablem). Dla pewności porównałem wyniki z raportem z innej, niezależnej aplikacji internet speed. Wyniki są prawie takie same.
5 / 5

Damian

W Internecie znajduje się pełno speed testów do weryfikowania szybkości łączy. Tygodniami szukałem narzędzia, które dostarczy mi solidnych podstaw do wykazania, że domowy Internet nie działa tak, jak zapewniał dostawca usługi. Ten speed test naprawdę bardzo różni się od innych, darmowych rozwiązań. Polecam na 100%!
5 / 5

Amadeusz

Miałem przeczucie, że jakość łączy nie jest taka, jak zapisano w umowie. Przeprowadzony w tym miejscu test tylko potwierdził, że mam rację. W najbliższym czasie składam reklamację do operatora. Wy również nie dajcie się oszukiwać. Wykonajcie darmowy test jakości światłowodu, gdy tylko odnowicie umowę z wybraną firmą.
4 / 5

Ilona

Godny polecenia, prosty speedtest dostępny za 0 zł. Nacisnęłam start, poczekałam i po dosłownie minucie już pokazały się wyniki. Super, że na stronie testu znajduje się króciutka instrukcja, jak poprawnie przeprowadzać speedtest, żeby wyniki były nieprzekłamane. Okazało się, że słaby Internet to nie wina operatora, ale przede wszystkim moja.
5 / 5

Marek

Najrzetelniejszy, darmowy speedtest na jaki natrafiłem! A sporo ich było... Speedtest weryfikuje szybkość pobierania danych, szybkość wysyłania danych oraz ping - z naprawdę dużą precyzją. Ja przetestowałem swój Internet przewodowo, bo w przypadku Wi-Fi rezultaty mogą wyjść mało rzetelne.
5 / 5

Błażej

Zrobiłem ten test, ponieważ po ”pożyczeniu” Internetu wszystkim w domu bardzo spadła jakość łącza. Filmy zacinały się, strony nie chciały się załadować itd. Było to straszliwie denerwujące. Po odłączeniu od sieci wszystkich urządzeń nagle Internet zaczął działać tak jak w umowie. Warto zajrzeć na tą stronę zanim złożycie reklamację u swojego operatora ;-).
5 / 5

Zofia

Nareszcie udało mi się znaleźć test jakości łączy, który pokazuje wyniki całkowicie nieprzekłamane. Co więcej jest bezpłatny. Przeprowadziłam go tak, jak wskazano w instrukcji i ku mojemu niemałemu zaskoczeniu okazało się, że mój Internet jest taki jak powinien :O!!! Niesamowite, naprawdę... Super, że osobno mierzone są prędkość downloadu, prędkość uploadu i czas reakcji. Z czystym sumieniem polecam. Nie znalazłam do tej pory lepszego, a do tego darmowego, podobnie działającego narzędzia.
5 / 5

Barbara

To jedyny spośród znalezionych przeze mnie testów prędkości łączy, który daje zbliżone lub nawet takie same rezultaty, jak certyfikowane rozwiązania. Polecam bardzo, jeśli dużo używacie Internetu i zależy wam na takiej prędkości łącza, jak deklarował operator. Niezawodny internet to niezbędnik mojego biznesu. Dlatego musi śmigać dokładnie tak, jak deklarował operator. Z całą pewnością nie wolniej.
3 / 5

Janusz

Bezproblemowy, dobry test szybkości łącza. W naszym domu na stałe w zapamiętanych zakładkach. Weryfikuje nie tylko jakość downloadu i jakość uploadu, ale także jakość połączenia między urządzeniem a serwerem. Pokazuje wyniki całkowicie obiektywne. Wiemy, bo porównaliśmy je z pomiarami z certyfikowanego speedtestu. Wyszło praktycznie generalnie to samo, a nie trzeba było tak długo czekać na rezultaty, rejestrować się itp. W przypadku naszego Internetu okazało się, że powodem słabej jakości Internetu jest za duża ilość urządzeń podpiętych do domowej sieci.
5 / 5
Niepodważalnie najrzetelniejszy net speed test z jakiego miałem przyjemność korzystać w ostatnim roku! Przeanalizowanie prędkości internetu jest szybkie i bezproblemowe – raczej dla każdego, nie trzeba mieć doświadczenia. Ja akurat przeprowadzałem test prędkości UPC, gdyż miałem wrażenie, że mój dostawca nie dotrzymuje warunków umowy. Żeby tego było mało strona, na której znajduje się zalecany tester prędkości UPC, coś często nie chce się otworzyć, przynajmniej na moim sprzęcie. Summa summarum pomiar prędkości internetu przy użyciu tego speed testu wykazał, że przyczyna tkwi gdzieś indziej. To jedyny, moim zdaniem, godny uwagi tester prędkości internetu na polskim rynku. Super, że jest darmowy.
5 / 5
Test prędkości łącza działający podobnie jak speed test Ookla, ale według mnie ten tutaj generuje wyniki szybciej i są one lepiej widoczne. Dodatkowo na stronie zamieszczono link do innego testera prędkości, więc można potem porównać wyniki z obu narzędzi. Korzystałem wcześniej z rozmaitych stron do sprawdzania prędkości internetu, jak speed tester Netia (mam światłowód z Netii), Speed by Ookla i speed test Komputer Świat, więc mam porównanie. Dodam tylko, że każdy test prędkości łącza wymaga przestrzegania instrukcji jego twórców. To warunek uzyskania rzetelnych wyników.
5 / 5
Rekomenduję tą stronę każdemu, kto zawsze wchodził tylko na stronę speed test net. W niespełna minutę zweryfikowałem prędkości internetu Orange - stacjonarnego i mobilnego na każdym używanym sprzęcie, w mieszkaniu i biurze. Co istotne, do sprawdzenia jakości internetu tym testerem nie trzeba pobierać żadnych plików. Odpalasz i praktycznie natychmiast otrzymujesz wynik. Ten test speed internet tylko potwierdził, że mój internet nie osiąga takich parametrów, jak obiecywał dostawca. Za co więc płacę?! Coraz częściej rozważam skargę...
5 / 5
Do tej pory sprawdzałam prędkość łącza za pomocą speed testu Google i testu Ookla. Uważam jednak, że ten test prędkości łączy oferuje bardziej wiarygodne wyniki, tzn. najbliższe temu, co „czuję” korzystając z sieci. Bardzo opornie chodziły mi multimedia. Nie mogłam płynnie obejrzeć żadnego filmiku na YT. Test prędkości internetu wykazał, że zarówno prędkość pobierania, jak i uploadu nie są zgodne z parametrami, które mi obiecywano! Teraz czekam na stanowisko operatora. Polecam to narzędzie tym bardziej, że można zmierzyć nie tylko prędkość downloadu/uploadu, ale także inne, istotne parametry.
5 / 5
Po analizie wielu ofert zdecydowałam się na światłowód w zestawie z telewizją UPC w Play’u. Zgodnie z umową miałam mieć łącze do 1 Gb/s. Natychmiast po zainstalowaniu usługi w moim mieszkaniu wykonałam na laptopie UPC test prędkości (obecnie speed test Play). Liczby okazały się nieco niższe niż na otrzymanej broszurce, ale zdaję sobie sprawę, że deklarowane prędkości i te zwykle dostępne w realu rzadko są takie same. Dodatkowo wykonałam pomiar szybkości łącza za pomocą Ookla speed testu oraz niezależnego rozwiązania z tej strony. Całe szczęście UPC speed test wyświetlił niemal identyczne wyniki, więc nie muszę składać zażalenia 😉. Jednak od teraz zamierzam wchodzić tylko na tę stronę, a nie na speed test UPC, gdyż mam większe zaufanie do speed testu, którego właścicielem NIE jest mój operator.
5 / 5
Jeden z niewielu na naszym rynku wifi speed testów, który wyświetla miarodajne, powtarzalne wyniki. W mojej opinii odzwierciedla rzeczywiste możliwości internetu bezprzewodowego. Jako doświadczony gamer, social media manager i klient różnych, lokalnych i ogólnopolskich operatorów na przestrzeni lat, miałem okazję sprawdzić prawdopodobnie wszystkie znane, darmowe serwisy do testowania szybkości łącza. W momencie pisania opinii ten na tej stronie to mój ulubiony speed tester. W ostatnich latach do testu prędkości łącza głównie korzystałem ze speed testu T-mobile, gdyż T-mobile speed test dodatkowo wyświetla ocenę łącza dla graczy online, przy czym mam wrażenie, że test ten dość mocno zawyża wyniki (prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że posiadam internet właśnie w T-mobile). Bardzo fajnie, przynajmniej u mnie, sprawdzał się również dsl speed ze strony czeskiej firmy oraz oczywiście test speed net.
2 / 5
W mojej opinii to obecnie jedyny warty polecenia tester prędkości łącza w polskiej domenie! Za to odradzam korzystanie z testów prędkości internetu współtworzonych przez samych dostawców, jak Speed Tester Orange, Speed Test Netia, Speed Test Inea, Speed Test Vectra czy UPC Speed Test. Z dużym prawdopodobieństwem będą oni faworyzować swój internet i deprecjonować usługi konkurencji. Wydaje mi się, że każdy znany dostawca internetu posiada już własny speed test. Obecnie korzystam z usług Vectry i jestem raczej zadowolony. Jednak jako klient tej firmy do raportu z Vectra Speed Testu podchodzę z pewnym dystansem i bezwzględnie zestawiam wyświetlone parametry z wynikami z innych serwisów typu internet test speed. Teraz wchodzę w zasadzie już tylko na tę stronę.
5 / 5
To BMW w swojej kategorii – rzeczywiście wiarygodny i niezależny speed test for internet. Do tego całkowicie bezpłatny! W internecie znajdziemy rozmaite narzędzia typu test speed internet. Na topie w wyszukiwarce są na przykład Speed Test Orange, Speed Test MultiMedia czy Inea Speed Test. Chyba już każdy duży dostawca internetu udostępnił swój własny test prędkości łącza. Jednak będąc klientem Orange mam wątpliwości, czy Orange Speed Test na pewno pokazuje mi rzetelne wyniki – czy czasem nie zawyża wyników na swoją korzyść. Z kolei speed test internet innego operatora może z dużym prawdopodobieństwem wyświetlać niższe parametry. Dlatego do sprawdzania prędkości łącza rekomenduję niezależny SpeedTest. Bez zarzutu radzi sobie on jako speed test wifi (bez użycia kabla). Dla pewności porównałem wyniki z rezultatami z innej, miarodajnej aplikacji internet speed. Wyniki są prawie takie same.
5 / 5

Marek

W Internecie znajduje się pełno speed testów do weryfikowania szybkości łączy. Miesiącami szukałem narzędzia, które dostarczy mi silnych podstaw do wykazania, że domowy Internet nie osiąga takich parametrów, jak mi obiecywano podczas podpisywania umowy. Ten speed test rzeczywiście wyraźnie różni się od innych, bezpłatnych rozwiązań. Z pełną odpowiedzialnością polecam!
4 / 5

Jakub

Od jakiegoś czasu czułem, że szybkość usług internetowych nie jest taka, jak mówi umowa. Przeprowadzony tutaj test tylko potwierdził moje przypuszczenia. Na dniach składam reklamację do operatora. Wy także nie dajcie się naciągać. Przeprowadźcie darmowy test szybkości Internetu, gdy tylko zawrzecie umowę z dostawcą usługi.
5 / 5

Patrycja

Godny polecenia, intuicyjny speedtest dostępny bezpłatnie. Kliknęłam start, poczekałam i po około minucie już miałam wyniki. Punktuje to, że na stronie z narzędziem znalazła się zwięzła instrukcja, jak właściwie przeprowadzać speedtest, żeby pomiary były zgodne z prawdą. Okazało się, że mulący Internet to nie wina operatora, ale głównie moja.
5 / 5

Maksymilian

Najlepszy, bezpłatny speedtest na jaki natrafiłem! A trochę ich było... Speedtest weryfikuje prędkość pobierania danych, prędkość wysyłania danych oraz czas reakcji - z naprawdę dużą precyzją. Ja sprawdziłem swoje łącza korzystając z kabla Ethernet, bo korzystając z Wi-Fi rezultaty mogą być niezgodne z prawdą.
5 / 5

Dariusz

Przeprowadziłem ten test, ponieważ po „użyczeniu” Internetu innym najemcom strasznie zamulał. Materiały video zacinały się, serwisy nie chciały się załadować etc. Było to mega irytujące. Po odłączeniu od sieci wszystkich urządzeń natychmiast Internet zaczął działać tak jak deklarował operator. Warto zajrzeć tutaj zanim udacie się z zażaleniem do swojego operatora XD.
5 / 5

Celina

Nareszcie ktoś zrobił test szybkości internetu światłowodowego, który pokazuje wyniki w 100% miarodajne. Co więcej jest darmowy. Przeprowadziłam go tak, jak zalecali autorzy testu i ku mojemu ogromnego zdziwieniu okazało się, że domowy Internet jest taki jak obiecywał operator :O!!! Niewiarygodne, serio... Wielkie brawa dla twórców za to, że odrębnie testowane są szybkość pobierania danych, szybkość wysyłania danych oraz ping. W 100% polecam. Nie spotkałam dotąd lepszego, a do tego darmowego, tak samo działającego testu.
3 / 5

Ada

To jedyny ze sprawdzonych przeze mnie testów szybkości światłowodu, który generuje podobne lub nawet identyczne wyniki, jak certyfikowane speed testy. Polecam w szczególności, gdy intensywnie korzystacie z Internetu i zależy wam na takich parametrach łączy, jak mówi umowa. Szybki i stabilny internet to fundament prowadzonej przeze mnie działalności. Dlatego musi działać dokładnie tak, jak mówi umowa. Absolutnie nie słabiej.
5 / 5

Lidia

Banalny w obsłudze, wolny od błędów test jakości internetu – w tym światłowodu. W naszym mieszkaniu na stałe w pasku przeglądarki. Testuje nie tylko szybkość pobierania danych czy szybkość wysyłania danych, ale również ping. Zapewnia wyniki w 100% prawdziwe. Mamy co do tego pewność, bo zestawiliśmy je z wynikami z certyfikowanego narzędzia typu speed test. Wyszło niemalże to samo, a nie musieliśmy tyle czekać na wyniki, rejestrować się etc. W naszym przypadku okazało się, że przyczyną zbyt wolnego Internetu jest zbyt duża ilość urządzeń podpiętych do wspólnej sieci.
5 / 5
Bez dwóch zdań najbardziej niezawodny net speed test jaki znalazłem w ostatnich tygodniach! Przetestowanie szybkości łącza jest błyskawiczne i intuicyjne – chyba dla każdej osoby, nie trzeba być ekspertem. Ja konkretnie wykonałem test internetu UPC, bo miałem przeczucie, że mój operator nie wywiązuje się z danego słowa. Co więcej witryna, na której zamieszczony jest rekomendowany tester prędkości UPC, podejrzanie często nie chce się ładować, przynajmniej na moim laptopie. W każdym razie pomiar prędkości internetu z wykorzystaniem tego testu pokazał, że problem leży gdzieś indziej. To jedyny, w mojej opinii, warty zaufania tester prędkości internetu na naszym rynku. Wspomnę jeszcze, że jest za darmo.
5 / 5
Tester szybkości internetu działający bardzo podobnie jak speed test Ookla, jednak w mojej opinii ten na tej stronie zapewnia wyniki w krótszym czasie i są one przyjaźniej zaprezentowane. Co więcej na stronie zamieszczony jest odnośnik do innego speed testu, więc można potem zestawić ze sobą parametry z obu stron. Korzystałem przedtem z wielu narzędzi do sprawdzania prędkości internetu, jak speed tester Netia (posiadam internet i telewizję z Netii), Speed by Ookla czy speed test Komputer Świat, dlatego widzę różnicę. Pamiętajcie, że każdy miernik prędkości internetu wymaga przestrzegania rekomendacji jego właściciela. To niezbędne dla otrzymania wiarygodnych wyników.
5 / 5
Rekomenduję tę witrynę każdemu, kto do tej pory wchodził jedynie na stronę speed test net. Błyskawicznie zweryfikowałem prędkości internetu Orange - stacjonarnego i mobilnego na wszystkich używanych sprzętach, w mieszkaniu i biurze. Co istotne, do oceny szybkości internetu tym narzędziem nie trzeba instalować żadnych programów. Włączasz i niemal natychmiast wyświetlony zostaje wynik. Ten test speed internet tylko potwierdził, że mój internet nie posiada takich parametrów, jak deklaruje mój operator. Za co więc płacę?! Poważnie rozważam złożenie skargi...
5 / 5
W ostatnich miesiącach najczęściej sprawdzałam prędkość internetu za pomocą speed testu Google i narzędzia Ookla. Sądzę jednak, że ten tester prędkości łączy generuje bardziej wiarygodne wyniki, tzn. najbliższe temu, co „czuję” korzystając z sieci. Ostatnio co chwilę zacinały się mi usługi multimedialne. Nie mogłam bez przerywania obejrzeć żadnego filmiku na YT. Test prędkości internetu wykazał, że zarówno szybkość downloadu, jak i uploadu nie są tożsame z parametrami, które obiecywał dostawca internetu! Teraz czekam na stanowisko operatora. Polecam ten test tym bardziej, że można zmierzyć nie tylko szybkość downloadu/uploadu, ale również pozostałe, istotne parametry.
5 / 5
Po naprawdę dogłębnym researchu rynku zamówiłam szybki internet w zestawie z telewizją UPC w Play. Miałam obiecany Internet światłowodowy do 1 Gb/s. Od razu po wdrożeniu usługi w moim M włączyłam na komputerze UPC test prędkości (teraz właściwie to speed test Play). Wyszło nieco mniej niż na otrzymanej broszurce, ale jestem w stanie zrozumieć, że obiecywane prędkości i te na ogół dostępne w realu bynajmniej nie są równe. Dodatkowo wykonałam pomiar szybkości światłowodu z wykorzystaniem Ookla speed testu oraz niezależnego rozwiązania z tej witryny. Całe szczęście UPC speed test wyświetlił bardzo podobne rezultaty, więc nie muszę składać zażalenia 😉. Przy czym od teraz zamierzam wchodzić tylko na tę stronę, a nie na speed test UPC, gdyż mam większe zaufanie do speed testu, którego współautorem NIE jest mój operator.
2 / 5
Jeden z niewielu na polskim rynku wifi speed testów, który pokazuje rzetelne, powtarzalne wyniki. Moim zdaniem odzwierciedla realne możliwości łącza. Jako gamer-amator, web developer i klient różnych, mniej i bardziej rozpoznawalnych operatorów na przestrzeni dwóch dekad, miałem „przyjemność” sprawdzić prawdopodobnie wszystkie dobrze wypozycjonowane, darmowe rozwiązania do testowania szybkości łącza. Teraz ten na tej stronie to mój ulubiony speed tester. Wcześniej do pomiaru prędkości łącza głównie korzystałem ze speed testu T-mobile, gdyż T-mobile speed test dodatkowo wyświetla ocenę łącza dla gamerów, przy czym wydaje mi się, że narzędzie to odrobinę zawyża wyniki (pewnie dlatego, że posiadam internet właśnie w T-mobile). Świetnie, przynajmniej u mnie, sprawdzał się za to dsl speed ze strony czeskiego operatora oraz naturalnie test speed net.
5 / 5
Wg mnie to obecnie jedyny warty polecenia tester prędkości łącza w polskiej domenie! Za to odradzam korzystanie z testów prędkości internetu współtworzonych przez samych dostawców, jak Speed Tester Orange, Speed Test Netia, Speed Test Inea, Speed Test Vectra czy UPC Speed Test. Z dużym prawdopodobieństwem będą oni faworyzować swój internet i deprecjonować usługi konkurencji. Wydaje mi się, że każdy znany dostawca internetu posiada już własny speed test. Po zmianie operatora korzystam z usług Vectry i jestem raczej zadowolony. Jednak jako klient tej firmy do raportu z Vectra Speed Testu podchodzę z pewnym dystansem i koniecznie zestawiam wyświetlone parametry z wynikami z innych serwisów typu internet test speed. Teraz wchodzę w zasadzie już tylko na tę stronę.
5 / 5
To brylant w swojej klasie – rzeczywiście wiarygodny i obiektywny speed test. Do tego zupełnie bezpłatny! W sieci znajdziemy rozmaite narzędzia typu speed test. Na topie w Google są na przykład Speed Test Orange, Speed Test MultiMedia czy Inea Speed Test. Chyba już każdy duży operator udostępnił swój własny test prędkości łącza. Jednak będąc klientem Orange mam obawy, czy Orange Speed Test na pewno daje rzetelne wyniki – czy czasami nie zniekształca parametrów na swoją korzyść. Analogicznie speed test internet konkurencyjnej firmy może z dużym prawdopodobieństwem pokazywać zaniżone wyniki. W związku z tym do sprawdzania prędkości łącza rekomenduję niezależny SpeedTest. Dobrze sprawdza się on jako speed test wifi (bez użycia kabla). Dla pewności zestawiłem wyniki z rezultatami z innej, miarodajnej aplikacji internet speed. Wyniki są spójne.
4 / 5

Ryszard

W Internecie istnieje mnóstwo speed testów do pomiaru szybkości łączy. Miesiącami szukałem narzędzia, które dostarczy mi silnych podstaw do pokazania, że mój Internet nie osiąga takich parametrów, jak mi obiecywano podczas podpisywania umowy. Ten speed test rzeczywiście wyraźnie różni się od innych, bezpłatnych speedtestów. Z pełną odpowiedzialnością polecam!
5 / 5

Ignacy

Od jakiegoś czasu czułem, że szybkość łącza nie jest taka, jak mówi umowa. Wykonany tutaj test dodatkowo potwierdził moje przeczucia. W tym tygodniu wysyłam zażalenie do dostawcy Internetu. Wy także nie dajcie się oszukać. Przeprowadźcie bezpłatny test szybkości Internetu, gdy tylko zawrzecie umowę z dostawcą usługi.
5 / 5

Emilia

Godny polecenia, błyskawiczny speedtest dostępny bez opłat. Wcisnęłam start, poczekałam i po kilkudziesięciu sekundach już mogłam odczytać wyniki. Dla mnie ważne było to, że na stronie z testem zawarta została skrócona instrukcja, jak prawidłowo przeprowadzać speedtest, żeby rezultaty były prawdziwe. Okazało się, że wolny Internet to nie wina operatora, ale w zasadzie tylko moja.